-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Сакате сите да се однесуваат онака како што вие сте зацртале. Е, па така не може. Размислете малку и за туѓите потреби и обидете се со нив ада се усогласите. За проблемите самите сте виновни.Бик

Поседувате голеам количина на енергија, имате успех со сите оние луѓе кои се поврзани со вашата работа и унапредување. Доколку се фокусирате на партнерот само ќе се нервирате.Близнаци

Повторно постигнавте хармонија, па релативно добро функционирате. Успешен ден ги очекува креативните и комуникативните припадници на овој знак.

Ќе остварат одличен успех на сите полиња.Рак

Разните случувања, комуникации, телефонски разговори- ќе направат да чувствувате потреба за самотија и одмор. Нема да бидете во ситуација тоа да го реализирате, но материјално стимулирани, нема да ви биде жал.Лав

На доживувањата почнавте да гледате трагично, бидејќи почнавте да се плашите за сопствената безбедност. Ни партнерот, ниту оние кои ве сакаат не можат да го ублажат овој песимизам.Девица

Иако сте припадник на практичен знак, поседувате исклучителна фантазија и уметнички афинитети. Доколку се наоѓате во таа бранша, пред вас се само успеси.Терезија

Фантазирате како од милијардер да направите милионер. Мачките припадници на овој знак вредно работат на тоа. Најдобро би било и жените да им се приклучат.Скорпија

Доживувањата поврзани со љубовта, партнерот и децата прават да се чувствувате подобро и да заборавите на проблемите. Денес партнерот толку ќе ве возбуди, па ќе заборавите на сето останато.Стрелец

Иако сите ви велат дека не сте во право и ви го покажуваат вистинскиот пат, вие си терате по свое. До кога ќе можете така да се однесувате? Сигурно додека имате пријатели кои можат да ве слушаат.Јарец

Се обидувате да се изолирате и да заборавитена непријатностите кои подолго време ве измачуваа. Не дозволувајте средината да влијае на вашето расположение.Водолија

Ќе се најдете во ситуација да се нервирате за мали работи, а најмногу за вашиот партнер. Самите го одбравте па сега и самите можете на него да влијаете. Сепак сватете едно, работите не се менуваат преку ноќ.Риби

Доживувањата поврзани со вашето семејство ве тераат да размислувте. И вам ви е потребна помош па дополнително ќе се нервирате. Свртете се само кон оние работи на кои можете да влијаете.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |