-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

ОВЕН

На работното место очекувајте интересни задачи кои морате да ги завршите.Тоа ќе го направите со задоволство. Ќе ви годи мирен начин на живот и тоа со одбрани личности. Избегнувајте ги големите друштва. Одморот од обемните обврски ќе дојде во вистински момент.БИК

Бирајте работа што можете да ја завршите со помош на домашните и пријателите. Не сте многу сконцентрирани па затоа не работете тимски. Внимавајте на уринарниот тракт. Негувајте го доброто расположение особено кога сте во друтво на партнерот. Ќе ви годи заеднички одмор.БЛИЗНАЦИ

На работното место се оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите. Однесувањето на партнерот ќе ве поттикне на вербални пресметки. Не ги земајте при срце зборовите. Ќе ве вознемири состојбата на една блиска личност.РАК

Успешно ќе ракувате со знаењето и имотот на другите луѓе. Насочени сте кон финансиите и тоа добро ќе ви оди. Односите со партнерот не се сјајни затоа поминете повеќе време со него. Внимавајте на угледот. Ќе пронајдете пат до оптимизмот и опуштеноста. Не правете сплетки!ЛАВ

Бидете дисциплинирани кога е во прашање здравјето. Додека на едно поле ќе назадувате, на друго ќе ви се отвораат нови можности. Нервите ви се чувствителни. Внимавајте на исхраната. Ослободете се од црните мисли кои се врзани со партнерот бидејќи се се одвива одлично.ВОДОЛИЈА

Соработниците ќе бидат воодушевени од вашите идеи и ќе ви помогнат да ги реализирате. Бидете доследни на своите изјави и ставови. Бирајте соработници на кои им верувате. Чувајте се од вирози, настинки и проблеми со желудникот. Не започнувајте кавга со партнерот.ТЕРЕЗИЈА

Немојте долго и беспотребно да полемизирате. И без тоа може да очекувате успех на работното место. Подгответе се за можните редови во банка, пошта или мешаници во сообраќајот. Работете на своето ментално здравје. Не дозволувајте да се изнервирате и бурно да реагирате пред парнерот.СКОРПИЈА

Пред да го донесете решението, уште еднаш добро размислете. Понудата за ново работно место е интересна, но не од големо значење за вашата иднина. Потиснете ги најдлабоките емоции. Во остварувањето на деловните замисли ќе имате безрезервна поддршка на една личност.СТРЕЛЕЦ

Она што го сакате не мора да биде исправно. Шефот е разочаран од вас и вашата неодговорност. Ве очекува голем број на непредвидени околности. Подгответе се на изненадувања кои можат да ја подобрат емотивната состојба. Внимавајте на синусите, прстите и рацете.ЈАРЕЦ

Ќе ве оптоваруваат ситуации од минатото. Нешто на кратко ќе го разниша вашиот мир. Двапати проверувајте ги резултатите од својата работа. Можна е некоја грешка во бројките. Ќе бидете чувствителни на туѓите проблеми. Внимавајте на желудникот и абдоменалните органи.ВОДОЛИЈА

Извесна е некоја материјална добивка. Очекувајте и понуда за добра заработувачка која пожелно е да ја прифатите. Некои ќе бидат изненадени од некој луксузен подарок. Внимателно одете по нерамни терени. Патувањата ве прават среќни особено ако се збогатени со интересно друштво.РИБИ

Денеска, сосема случајно може да дојдете во вербален конфликт со еден колега. Но не се вознемирувајте бидејќи токму тоа може да ви донесе успех. Бидете трпеливи и истрајни бидејќи ова е напорен период. Можни се пречки со варењето или желудникот. Не кревајте паника без причина.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |