Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
23.07.2012, 14:14
Се подготвува спектакл за концертот на Чолиќ во Охрид„Интересот на публиката за концертот на Чола е огромен, па токму затоа подготвуваме многу изненадувања за неговите фанови“, изјавуваат организаторите ТА Орфеј

Подготовките за најголемиот спектакл во Македонија за оваа година - концертот на мега-ѕвездата Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на 1 август на стадионот „Билјанини Извори“, во Охрид, се во завршна фаза. Техничката екипа на Чола, викендов, престојуваше во градот под Самуиловата тврдина и започна со првичните подготовки за поставување на големата сцена на која ќе бидат изведени неговите најголеми хитови. Големи странични лед-екрани, светлосни ефекти и најквалитетно професионално озвучување ќе бидат само дел од техничките елементи на овој музички хепенинг.

- Интересот на публиката за концертот на Чола е огромен, па токму затоа подготвуваме многу изненадувања за неговите фанови – изјавуваат организаторите ТА Орфеј.

Концертот ќе биде најголема летна атракција за домашната публика, но и за туристите кои од сите страни на светот на 1 август ќе се најдат во Охрид. И овој пат Чола ќе ја восхити публиката затоа што „Пусти моду“ „Продужи даље“, „Ти си ми у крви“, „Загрли ме“ .., станаа евергрини. Извонредната поддршка од бендот составен од професионални музичари, одлични придружни вокали и разиграни танчари, ќе ја направат вечерта на 1 август - ноќ за паметење.

Уште едно потсетување, влезниците се пуштени во продажба во ТА „Орфеј“, „Тобако Тугедер“ салоните низ Македонија: „Југотон“, „Зизи“ „Топ Охрид“, „Куба либре“ - Охрид, сите туристички агенции во земјава и преку www.kupikartizace.com, по цена од 600 ден. за терен, 1.200 фан пит, 1500 силвер вип и 3.000 ден.

Статијата е прочитана 1016 пати.

Испрати коментарСе ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Почитувачи на Тесла предлагаат СПЦ да го прогласи за светец
Драмски театар со „Хамлет“ на фестивал во Полска
„Три“ ја издаде хит-книгата „Долна земја“ од Џозеф О’ Нил
Аврил Лавињ го оставила момчето заради девојка!?
Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Том Круз купува куќа поблизу до Сури
Бред Пит за два милиони долари во Величествениот
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
Повикал итна помош за задача од математика
„Синтези“ го посвети 28. број на Дејан Дуковски
„Електра“ од Данска на Фестивалот „Стоби“
Џони Деп жали поради прекинот со Ванеса Паради
Мадона се уште користи оружје на концертите
Македонија ќе учествува на Саемот на книгата во Москва„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 2 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за вр...
Едно од „најзелените“ дела на архитектурата
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
На олимпиското мени - од пиле млеко

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |