Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
23.07.2012, 12:30

Мадона се уште користи оружје на концертите

Локалната полиција ја советувала „кралицата на попот“ во Единбург да не користи оружје како на претходните концерти

Американската поп пејачка Мадона, и покрај предупредувањето на полицијата да не користи оружје на концертите, во саботата вечерта настапила на стадионот „Марејфелд“ во Единбург, користејќи митралез и пиштол во текот на одредени нумери.

Локалната полиција ја советувала „кралицата на попот“ во престолнината на Шкотска да не користи оружје како на претходните концерти, вклучувајќи го и оној во лондонскиот Хајд парк.

Предупредувањата се упатени пред пукањето на премиерата на новиот филм за Бетмен, „Подемот на мрачниот витез“ во близина на Денвер, каде што загинаа 12 луѓе, а 59 беа ранети.

Во медиумите имало некои наводи дека полицијата ќе го прекине концертот, ако Мадона се оглуши на нивните предупредувања. Меѓутоа, полицијата не интервенирала, па поп – кралицата го одржала својот прв концерт во Шкотска без проблеми.

Ова не е првпат Мадона да предизвика контроверзи на својата актуелна турнеја „МДНА“. Претходно во Истанбул покажа голи гради, а на концертот во Тел Авив ја покажа видео снимката на која лидерката на францускиот Национален фронт, Марин Ле Пен е претставена со кукаст крст.


Статијата е прочитана 449 пати.

Испрати коментарСе ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Почитувачи на Тесла предлагаат СПЦ да го прогласи за светец
Драмски театар со „Хамлет“ на фестивал во По��ска
„Три“ ја издаде хит-книгата „Долна земја“ од Џозеф О’ Нил
Аврил Лавињ го оставила момчето заради девојка!?
Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Том Круз купува куќа поблизу до Сури
Бред Пит за два милиони долари во Величествениот
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
Повикал итна помош за задача од математика
„Синтези“ го посвети 28. број на Дејан Дуковски
Се подготвува спектакл за концертот на Чолиќ во Охрид
„Електра“ од Данска на Фестивалот „Стоби“
Џони Деп жали поради прекинот со Ванеса Паради
Македонија ќе учествува на Саемот на книгата во МоскваTina, 23.07.2012 13:29:10
Se do deka nie gi obozavame ljugeto kao shto se Madona i ladi gaga, i koj drigi ulavci koji gi koristat slabite mentaliteti na nekoi ulavi, od koji se obogatuvat tolku lesno, i gi kradat parite koje se zarabotuvat teshko, nie ke imame radikalni ekstrimisti vo svetot i ke kazam, taka ni treba. Moj grb e svrten na takvi, sekogash. A vie? Im dozvoluvate da ve koristat? So shto?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 2 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за вр...
Едно од „најзелените“ дела на архитектурата
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
На олимпиското мени - од пиле млеко

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |