Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
27.05.2012, 17:57

Го бркал соседот со секира за паркинг-место


Банални меѓусоседски расправии викендов за малку ќе завршеле кобно откако биле употребени и секири за расчистување на несогласувањата. Вистинска драма се случувала вчера во скопската населба Ѓорче Петров каде што 75-годишен скопјанец со секира го бркал соседот низ населбата, поради расправија за паркинг-место.

Според полицијата, инцидентот се случил кога 40-годишниот Т.З. го паркирал возилото „фиат добло“ во кое биле и неговите две деца, во близина на дворот на скопјанецот. Тогаш 75-годишниот А.Т. почнал да се заканува, извадил и нож и го изгребал сопственикот на возилото.

Тој ги зел децата и побегнал, но по некое време дошол да си го земе возилото. Тогаш соседите почнале да викаат и да го предупредуваат да бега, затоа што старецот зел секира и тргнал кон него да се пресметува. „По пријавување на случајот А.Т. е приведен, одземена му е секирата и ќе му биде поднесена пријава“, велат во МВР.

Инцидент со секири се случил и во атарот на селото Главовица, Кочанско, каде што при расправија за напасување на стоката, бил повреден П.М. (48). Жител на селото го пронашол како лежи со скршеница на десната надлактица и расеченици по главата.

Според неговото кажување, бил нападнат од М.С.(59) од Кочани, кој го удрил со секира. Повредениот е донесен на лекување во Скопје. (Х.Р.)


Статијата е прочитана 1046 пати.

Испрати коментарДен на раноградинарството во Куклиш
Се бара одговорност за приватизацијата на „Телеком“
ВМРО-НП
СДСМ ќе бара инвестиции за гасификација на општините
Турбините ги мелат рибите од Мавровско Езеро
Ја изгубила инвалидската пензија поради случајот „Метастаза“pouchna pouka, 28.05.2012 12:02:57
Ist sluchka se slucci vo Gostivar. Srekja shto vo ovie nemili nastani ne bile od razlichna nacionalnost, koja politichka prashina kje se podigneshe i koj se kje profitirashe, koja li se pozadina kje se najdeshe!!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 24°C, Мин: 11°C

Четврток
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |