Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
28.05.2012, 13:42
Лазаров во идеалниот тим на завршниот турнирВо „Топ 7“ се и Валур Сигурдсон (Копенхаген), Филип Јиха (Кил), Икер Ромеро (Берлин), Никлас Екберг (Копенхаген), Жулен Агинагалде (Атлетико Мадрид) и Тиери Омејер (Кил)

Македонскиот репрезентативец и член на Атлетико Мадрид, Кирил Лазаров според ЕХФ е избран во идеалниот тим на завршниот турнир во Лигата на шампионите што во текот на викендот се одржа во Келн.

Лазаров беше предводник на својата екипа во победата во полуфиналето против Копенхаген (постигна 11 голови), додека во финалето со Кил (постигна 5 голови) неговиот тим загуби.

Македонскиот репрезентативец третпат го доби ова признание, откако најдобар беше и во 5.коло и во реванш осминафиналето.

Во „Топ 7“ покрај Лазаров (десен бек) се и Валур Сигурдсон (Копенхаген) - лево крило; Филип Јиха (Кил) – лев бек; Икер Ромеро (Берлин) – среден бек; Никлас Екберг (Копенхаген) – десно крило; Жулен Агинагалде (Атлетико Мадрид) – пикер и Тиери Омејер (Кил) – голман.Статијата е прочитана 580 пати.

Испрати коментарМакедонија одигра без голови и со Ангола
Чех во Челзи до 2016 година
Темелков се враќа за баражот со Австрија
Мекејлеб избран за МВП во Италија
Станиќ уште три години во Металург, Марковиќ оди во Гепинген
Мајами го доби првиот меч од финалето на Истокот
Љаиќ избркан бидејќи не ја пеел химната
Дел Боске го пречкрта Лопез
По Маури, и Конте на тапет за лажирање
Хесједал ги освои Апенините
Сан Антонио поведе против Оклахома Сити
Металург ја одбрани шампионската титула
Лазаров и Атлетико поразени во финалето на ЛШ
Ивановиќ и Кузнецова во второ коло
Вебер најбрз низ улиците на Монте Карло
Бостон закажа источно финале со Мајами
Македонија ремизираше со Португалија
Шумахер најбрз, пол-позицијата сепак за Марк Вебер
Коби Брајант десетти пат во најдобрата НБА-петорка
Гвардиола се прости од Барса со трофеј во шпанскиот Куп

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 24°C, Мин: 11°C

Четврток
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |