-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Сакате да спроведете нешто на дело бидејќи сте практични. Некои работи не се движат по зацртаниот план, но треба да се биде трпелив. Морате да ги менувате плановите или да ги прифатите бавните случувања.Бик

Ништо значајно нема да се случува денешниов ден. Ако забележите дека не функционирате добро на работното место, обидете се да се дистанцирате од соработниците. Така работите ќе се одвиваат позитивно.Близнаци

Денот ќе биде во знакот на некои интересни вести. Работите ќе ги вршите коректно, исправно ќе резонирате и брзо ќе дејствувате. Можни се некои емотивни несогласувања со саканото лице.Рак

Успешен ден, под услов паметно да го искористите. Доколку го губите времето на глупости, само ќе се нервирате. Неодлучни ќе бидете во врска со еден љубовен проблем, по кој знае кој пат си го поставувате прашањето: Вреди ли да пробате повторно?Лав

Денот е како создаден за флерт, љубов, уметност и разни други убави случувања. Кон партнерот чувствувате силна физичка привлечност, па можно е вашиот сексуален живот да доживее вистинска кулминација.Девица

Успешно ги совладувате работните пречки. На соработниците им смета вашиот перфекционизам комбиниран со желба да критикувате. Една Водолија ќе се обиде да ве изнервира, но вие успешно ќе се одбраните.Терезија

Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо не зависи од вас. Повеќето припадници на овој знак чекаат од пријателите помош. Дали е тоа во ред?Скорпија

Ги задоволувате своите потреби, без разлика дали се работи за уметнички интереси, желба за луксузни работи... Ви се нудат во изобилие љубовни предизвици. Што би можеле повеќе да посакате?Стрелец

Среќниот период продолжува. Она за што подолговреме фантазиравте сега ви се исполнува. Денот минете го со пријатели во некое кафуле. Причини за убава атмосфера и славење има во голем број.Јарец

Насочете ја енергијата на најдобар можен начин. Медитацијата ви помага да ги спречите несаканите последици во вид на депресија. Сите постапки зависат од другите луѓе, превенствено од односите со спротивниот пол.Водолија

На момент ве заплиска бран на добро расположение. Уште малку па да се истопите од среќа. Но, сфатете дека убавте работи кратко траат, па затоа не би било пожелно пред време да се радувате.Риби

Бидејќи по природа сте перфекционист, тешко да се помирите со она што не се вклопува во вашите идеали. Денес ве очекува добро расположение, пријатни средби, заработка и многу, многу среќа.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 30°C, Мин: 14°C

Недела
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Светски рекорд за Давид Рудиша од Кенија
Кениецот во трката на 800 метри златниот медал го освои со време на нов светски рекорд – 1:40.91 минута...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 13.ден
По тринаесеттиот натпреварувачки ден 80. држави имаат освоено медали...
Болт без конкуренција
Јамајканецот влезе во историјата на Олимписките игри како првиот атлетичар кој успеал да го одбрани златниот медал во тр...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |