-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Хороскоп Забава
Економија
Земјоделците бараат 15 денари за килограм пченица
Од Сојузот на земјоделците очекуваат цената на житото да не биде пониска од 15 денари за килограм, бидејќи временските у...
Интервју - Виница нема слободна рака за новите фабрики
Стапката на невработеност во градот е осум проценти, што е европски просек, вели Емил Дончев, градоначалник на Виница...
Ќе се проценува влијанието на гасификацијата врз животната средина
Зелик: Европа пред потреси
Зелик,вели дека не е толк�� важно каков модел ќе одберат Европејците, туку од решавачко значење е да се определат само за...
На ниво на држава расте бројот на невработени
Оланд бара 120 милијарди евра за европската економија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |