Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Груевски очекува грчката влада да биде посветена на решавање на името

Премиерот се надева дека Грција во спорот нема да ја користи како алиби финансиската криза со која се соочува...

Осуммина Чеси загинаа во сообраќајка во Хрватска

Уште 44 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во утринските часови на автопатот Загреб-Сплит во близина на тунелот „Крпани“ ...

(ЕП 2012) Шпанија по прва победа против „триколорите“

„Фуријата“ вечерва во четврт-финалето ќе се обиде да слави против Франција првпат во официјален меч...

Вести
Осуммина Чеси загинаа во сообраќајка во Хрватска
Уште 44 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во утринските часови на автопатот Загреб-Сплит во близина на тунелот „Крпани“ на Велебит
Истрагата за Смилковци тапка во место
Кривичниот суд и понатаму чека на многубројните вештачења и на анализите за трагичниот настан...
(ФОТО) Со нова опрема до поефикасна истрага на местото на злосторството
МВР ги зајакнува капацитетите за водење истраги и вештачење на пронај��ените докази...
Еден загинат при експлозија на автомобил во Белград
Сервер: Налепница „Јужна Македонија“ за грчките таблички
Грчкиот премиер Самарас опериран, Рапанос стабилен
(ФОТО) Одбележан денот на основачот на СОС Детското село
Милчин бара Иванов да го сопре Законот за лустрација
Интернет-платформа со 100.000 корисници
Двајца мигранти од Авганистан откриени во камион
Денко Малески - Можевме во ОН како Република Македонија (Скопје)
Македонија се приклучува на проектот „Јужен поток“
Поевтини слободните карти
 
Магазин
(ФОТО) Јубилејот на Елизабета Втора одбележен и во Скопје
Дијамантскиот јубилеј на британската кралица Елизабета Втора вечерва се одбележа и во Скопје во Музејот на современа уметност
Kомедија, рок-класика и хорска музика на „Скопско лето“
Во рамките на „Скопско лето“, вечерва Драмскиот театар во 20,30 часот ќе ја изведе комедијата „Ах, љубов моја... турска ...
„Аргентинска лекција“ - најдобар филм во главната селекција на „МакеДокс“
Делото на режисерот Војчек Старон ја доби наградата „Кромид“ за најдобар филм во главната селекција на Фестивалот з...
„Њуз нет“ со свое „глобално издание“
Култната српска веб-страница со лажни вести го отвори theglobaledition.com каде „ќе информира“ на англиски јазик...
(ВИДЕО) Нов гаф на „Мајкрософт“
Најновиот таблет „Surface“ едноставно се „замрзна“ за време на презентацијата...
Принцот Вилијам наполни 30 години и доби 10 милиони фунти
Спорт
(ЕП 2012) Шпанија по прва победа против „триколорите“
„Фуријата“ вечерва во четврт-финалето ќе се обиде да слави против Франција првпат во официјален меч
Иницијативниот одбор постигна договор со ФФМ околу одржување на Собранието
На прес-конференцијата Стојанче Златановски и Иван Путилин истакнаа дека е добиено ветување од Хаџи-Ристески, дека нема ...
(ЕП 2012) Грчкиот бункер распарчен, Германија во полуфинале
„Панцерите" ја совладаа Грција со 4:2 за пласман меѓу четирите најдобри на ЕП 2012...
Германската и грчката амбасадорка заедно гледаа фудбал
Штајнакер заедно со Пападопулу и нејзините соработници, вечерва во амбасадата на Германија во Скопје го проследија четвр...
Управниот Одбор на ФФМ поднесе оставка
За избор на нов претседател на ФФМ ќе се гласа на 29 јули во хотелот „Инекс Горица“ во Охрид. Ова е епилогот од седницат...
Ракометарките добија тешка група на ЕП 2012
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3907, 18.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Хороскоп Забава
Ја препеа „Да си мерак песна“
Ѕидови прекриени со слики, наместо вар
Љубомир Аврамоски-Шапшо,...
Што прават денеска
Дехидрираше поради исцрпеност
Трагедија пред концерт на „Рејдиохед“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |