-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Хороскоп Забава
Култура
Ќе се реконструира стариот струмички театар
Во ноември ќе почне санацијата и реконструкцијата на стариот театар, во кој последната претстава е одиграна во 1982 годи...
Рокерско расположение со симфониски оркестар
На 20 јуни во Градскиот парк ќе се одржи петтото издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга“...
Промоција на „Чекајќи ја Македонија“ на Илка Тисен
Ретроспектива на Жилник на „Македокс“
Петра Јовановска изложува во Чешка
„Танец“ ќе го отвори 51. „Балкански фестивал“
На сцената „Долни Сарај“, од 6 до 11 јули ќе се одржи 51. „Балкански фестивал на народни песни и игри“...
Во Охрид почна 11. натпревар на млади музичари

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |