Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почина уште едно лице повредено во пожарот кај Струмица

Синоќа почина уште едно лице, 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев, кој беше повреден во пожарот кој избувна на 23 јули кај Струмица...

Сервер го поздрави македонскиот предлог за соработка со Грција

Сервер во својот текст потсетува дека името Македонија долго време се употребува oд страна на Република Македонија...

(ФОТО) Илчо Ѓорѓиоск�� избран за претседател на ФФМ

Kандидатура на Ѓорѓоски со акламација беше одобрена од 110-те делегати присутни на денешното вонредно Генерално собрание на ФФМ...

Вести
Комплетна климатизација на Детската клиника во Скопје
За изградба на централна климатизација и вентилација на Детската клиника се обезбедени 40 милиони денари
Tоплотен бран од жолта фаза
Температурата денеска ќе се движи од 33 до 41 степен, а ќе има и висок УВ индекс 9...
Седум нови индустриски зони во следните месеци
До почетокот на ноември ќе почне изградбата на економските зони во Кичево, Прилеп, Гевгелија и Струга, а најдоцна до апр...
Груевски без коментари за името, го кани Самарас на средба
Од кабинетот на Груевски соопштија дека во следните месеци премиерот ќе се воздржува од какви било коментари кои се...
Црвенковски: Што разговараше државниот врв со Бан Ки-мун?
Митинг на СДСМ во Охрид
Велосипедист загина во Тетово
Меркел и Оланд „ќе направат се за да ја заштитат еврозоната“
Полицијата откри 46 илегални танчерки
ММФ и предвидува на Шпанија уште подлабока рецесија
Арачиновец ветувал и наплат��вал за лажни вработувања во МВР
Пентагон ja минимизира улогата на Ал Каеда во Сирија
Сирија нема да употреби хемиско оружје против бунтовниците
Повторно активен пожарот кај Струмица, гори и во Василево
Прва Црвена листа на габите во Македонија
Двe лица тешко повредени во сообраќајна несреќа кај Охрид
Србија во ЕУ само ако го признае Косово
Над два тони марихуана пронајдени на гробишта во Мексико
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Сексот е само средство за смирување
Ведрана Рудан, писателка, колумнистка, жена што е на „ти“ со иронијата и сарказмот
Францускиот кларинетист Пoл Мејер вечерва на Охридско лето
Пол Мејер е најпознатиот современ француски кларинетист и еден од најпризнатите светски уметници на својот инструмент...
Промовирани првите изданија од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“
Делата се поделени во шест категории: ��сточна книжевност, стара грчка и римска книжевност, среден век, ренесанса, барок ...
Отворена изложба на носии во Крушево
Студентите од Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип изработија и редизајнираа 70-ина носии кои му ги подарија на град...
Доделени наградите на фестивалот на античка драма Стоби 2012
Најдобар режисер на овогодишното издание на фестивалот е Кенан Ишак, a „Антигона“ ја доби и наградата за најдобра претст...
Спорт
Македонско олимписко досие - од блесок до депресија
Македонските спортисти имаат освоено 13 медали на 13 олимписки игри, од нив само еден во самостојна Македонија
(ФОТО) Илчо Ѓорѓиоски избран за претседател на ФФМ
Kандидатура на Ѓорѓоски со акламација беше одобрена од 110-те делегати присутни на денешното вонредно Генерално собрание...
Хамилтон најбрз на трката за ГН на Унгарија
Возачот на „Мекларен Мерцедес“ ја постигна втората победа сезонава во Формула 1, откако попладнево триумфираше на „Голем...
Винокуров олимписки шампион во велосипедизам
Казахстанецот го освои вториот златен медал на Игрите во Лондон...
Одиграни натпреварите од 1.коло на женскиот одбојкарски турнир
Натпреварите од 1.коло од женскиот одбојкарски турнир на ОИ завршија без поголеми изненадувања...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Hа патеката од 400 метри мешано, 16-годишната пливачка од Кина Шивен Је постави нов светски рекорд и освои златен медал...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Торп во Лондон како коментатор

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3912, 23.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Дали лекар ќе работи како пекар
Владата тврди дека сака да вработува, опозицијата смета дека целта е вештачки да се намали невработеноста
Изградба на гасоводот од идната година
Премиерот Груевски од Русија најави дека до крајот на 2012 ќе се потпишат и меморандумот и договорот за гасот да потече во Македонија
Фоторетровизор
Недела полна со јубилеи, родендени и прослави - по одбележувањето на 22. роденден на ВМРО-ДПМНЕ
Некои работат како под вршник
Работници и средe пладне работат на градежен објект, иако според препораките треба да се избегнува работа на отворено од 11 до 17 часот
И Хрватска на економски маки
Оваа година за наплата и' доаѓаат 13 милијарди евра долг кон странство
Џулијан Асанж во азилантска драма
Основачот на „Викиликс“, кој се крие во амбасадата на Еквадор во Лондон, се пожали дека родната Австралија го напуштила
Министерството за Македонија душевна храна за грчките десничари
Солунските новинари велат дека ова министерство нема и никогаш немало некакви суштински овластувања
Николајчо Николов не сака политика, останува во бизнисот
Заменик-генералниот директор на рудникот „Бучим“ ги демантира сите шпекулации дека ќе биде градоначалник на Радовиш
Децата на Мицотакис ги нема во новата влада
Дора Бакојани и Кирјакос Мицотакис не добија министерски места, но останува влијанието на семејството
Појадок кај... „Колиба“ - Пикантно гурманско бурито
Убав ентериер, вкусно „Chilli con carne“ и љубезен персонал, доволна причина за повторна посета
Препорачано од уредникот
Македонија има привилегирана позиција во УНЕСКО
Јасмина Шопова, ќерка на поетот Ацо Шопов која живее и работи во Париз, открива дел од патот на неговата книга „Црно сонце“
13 години со „Утрински весник“
Почитувани читатели на „Утрински весник“, денеска одбележуваме 13 години од нашето заедничко дружење.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Кокино - хепенинг за вечно изгрејсонце
Изгрејсонцето во најдолгиот ден од годината на мегалитската опсерваторија во Кокино, која е датирана во 1800 година пр.н.е., секогаш заслужува аплауз
Поглед
Соња Маџовска
Едиторијал
Наум Котевски
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Роберт Шилер
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |