Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Не постои ниту една причина Македонија да не биде дел од НАТО

Ова денеска го истакна извршниот директор на Мекејн Институтот за меѓународно лидерство Курт Вокер кој во Охрид се сретна со претседателот Иванов...

Две лица загинаа во оружен напад во центарот на Њујорк

Полицијата интервенирала неколку минути по нападот, по што дошло до престрелка во која напаѓачот е убиен, а десетина лица се ранети...

Законот за бранителите влезе во Собрание

Текстот на предлогот им е доставен на пратениците, но се уште нема информација кога ќе почне комисиската расправа и на која седница ќе биде ставен на ...

Вести
Со 49 милиони евра од Дојче банка ќе се модернизираат два блока во РЕК Битола
Договорот за гаранција денеска го потпишаа вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, генералниот директор на АД ЕЛЕМ Влатко Чингоски и Мајкл Зипф, заменик-претседател на Дојче банка
Стефков на средба со Аврамопулос
Нашиот амбасадор во Грција, Сашо Стефков, го скрши денеска мразот со новата грчка администрација...
Брејвик осуден на 21 година затвор
Повеќе од една година по нападите во Норвешка, во кои загинаа 77 луѓе, судот во Осло денеска го осуди масовниот убиец Ан...
Меркел: Грција мора да ги испoлни обврските
„Нема да донесуваме никакви заклучоци пред да биде готов извештајот на тројката, изјави германската канцеларка по денешн...
Четири деца загинаа во пожар во Германија
Црвенковски бара парламентарни избори заедно со локалните
Гранит ќе гради автопат во Босна вреден 180 милиони евра
Чингоски: Македонија има доволно струја
Јордан Проевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Ресен
Македонско-американски проект за борба против криминалот
Убиецот на Џон Ленон останува во затвор
Непрописно возење е причина за несреќата кај Росоман
Царината спречи oбид да и подметнат 48 милиони фалс бандероли
(ВИДЕО) Отпуштен работник го уби шефот во Њујорк, десетина повредени
Брејвик не е изненаден од пресудата и нема да поднесе жалба
Поштар лажно пријавил дека му украле 350.000 денари
„Сан“ сепак ги објави фотографиите со „соголениот“ принц Хари
Од идната недела намалување на температурите за 10 степени
Посмртните останки на Арафат под експертиза на швајцарски експерти
 
Магазин
Четири македонски филма во трка за „Оскар“
Комисијата предводена од Димитар Грбевски ќе го одбере нашиот кандидат меѓу: „Трето полувреме“, „Балканот не е мртов“, „Жената што си ги избриша солзите“ и „Скопје ремикс“
Поезијата се слави во Струга
Стиховите на „Т’га за југ“ мошне впечатливо на отворањето ги прочита Ристо Миладинов, правнук на Димитрија Миладинов...
(ИНТЕРВЈУ) Баравме демократија, а добивме капитализам
„Ја сакам музикалноста и нежноста. Девојките се тивки, нежни, а публиката музикална, сака музицирање“, вели Рамбо Амадеу...
Премиера на филм за Мајка Тереза за 102-годишнината од нејзиното раѓање
Филмот „Живеејќи со Мајка Тереза“ на јапонскиот режисер Шигеки Чиба премиерно во Македонија ќе биде прикажан в недела во...
Академик Глигор Чемерски воодушевен од „Куќата на Уранија“
Тој неделава во овој исклучително важен простор, ја доби и дипломата за прием во Академијата, од нејзиниот претседател, ...
И во Гевгелија фестивал, „Бош“ по четврти пат
Спорт
Лeнс Армстронг ќе остане без седумте титули на Тур де Франс
Седумкратниот победник најави дека се откажува од судската борба со УСАДА, која го обвинува дека се допингувал во периодот од 1999 до 2005 година
Блејк со трета најбрза стотка во историјата
Јамајчанецот истрча 100 м на митингот од Дијамантската лига во Лозана со личен рекорд од 9,69 сек...
Анжи маршира кон Лига Европа
Рускиот тим стигна до петтата победа во низа во квалификациите, совладувајќи го АЗ Алкмар со 1:0...
Киксот на Валдез го остави Реал во битка за Суперкупот
Барселона го совлада Реал Мадрид со 3:2 во првиот дуел од шпанскиот Суперкуп одигран на „Камп Ноу“...
Порто му го продаде Переира на Интер
Уругвајскиот лев бек во миланскиот гигант се пресели за сума од 10 милиони евра, која може да достигне и до 15 милиони е...
Дебито на МЗТ во АБА-лига како домаќин на 2 октомври
Вардар про водеше, па загуби од Барселона
 

Најнови вести
Време
Скопје, 28°C

Делумно облачно

Сабота
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3912, 23.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Кокино - хепенинг за вечно изгрејсонце
Изгрејсонцето во најдолгиот ден од годината на мегалитската опсерваторија во Кокино, која е датирана во 1800 година пр.н...
Љупка Џундева - Шеесет години по „Фросина“ човек мора да се повторува
И покрај некои критики за вредноста на филмот, за некаква идеолошка наивност, сепак не смее и не може да се премине и да...
Антиб и Пикасо - Радоста на животот што извира од карпите на Медитеранот
Пика��о по кратко време заминува од замокот Грималди, кој по неговиот престој од Музеј на уметноста се нарекува Музеј Пик...
Ана Винтур - Од висока мода во висока политика
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |