Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почина Нил Армстронг, првиот човек кој стапна на месечината

Пред помалку од еден месец на Армстронг (82 години) му беше вграден бајпас, бидејќи срцевите артерии му беа запушени...

Шеќеринска - Груевски и Ахмети намерно создаваат политичка криза

„И двајцата бегаат од одговорност како ѓавол од крст“, изјави денеска во Ресен потпретседателката на СДСМ...

Средбата Груевски - Ахмети без договор

Коалициските партнери во Владата синоќа не успеаја да се договорат околу предлог законот за бранители...

Вести
Протераните Македонци од Грција не се откажуваат од своите имоти
До денес нема ниту еден решен случај пред суд во Грција за враќањето на имотите на Македонците, вели д-р Никола Костурски
Оланд: Грција треба да остане во еврозоната
Францускиот претседател по средбата со Самарас изјави дека Грција мора да ја демонстрира својата веродостојност околу ве...
„Самсунг“ ќе треба да му плати на „Епл“ една милијарда долари
„Епл“ со оваа одлука успе�� да победи во судскиот спор кој трае веќе една година. Се очекува „Самсунг“ да поднесе жалба, ...
Не постои ниту една причина Македонија да не биде дел од НАТО
Ова денеска го истакна извршниот директор на Мекејн Институтот за меѓународно лидерство Курт Вокер кој во Охрид се сретн...
Гранит ќе гради автопат во Босна вреден 180 милиони евра
Брејвик осуден на 21 година затвор
Македонец притворен во Солун, го поставил знамето со 16-крако сонце
ТИРЗ Скопје 1 со сите потребни услови за водење бизнис
СДСМ го продолжува „Работното лето“ со митинг во Ресен
Поголем дел од пожарот во Кадрифаково ставен под контрола
Каспаров ослободен по демонстрациите за Пуси Рајот
Работник паднал од скеле при изградба на катна гаража
Во септември ќе биде објавен седмиот јавен повик за ИПАРД
Владиниот економски тим идната недела во Северна Америка
Деветнаесет загинати во експлозија во рафинерија во Венецуела
Партнерите на Меркел бараат исфрлање на Грција од еврозоната
Канделабри ја осветлија Старата скопска чаршија
Мит Ромни е подготвен да војува заради нуклеарно оружје
Пет региони зафатени со топлотен бран од портокалова фаза
Пронајден трупот на исчезнатата жена од село Единаковци
 
Магазин
Четири македонски филма во трка за „Оскар“
Комисијата предводена од Димитар Грбевски ќе го одбере нашиот кандидат меѓу: „Трето полувреме“, „Балканот не е мртов“, „Жената што си ги избриша солзите“ и „Скопје ремикс“
Рамбо Амадеус, Хладно пиво и Фолтин на затворањето на „Битола отворен град“
На денешната прес конференција во Битола познатата музичка ѕвезда Рамбо Амадеус најави атрактивен настап и концерт на ле...
Работилници за идентитет на бренд и за дизајн на пакување
Финалната презентација на новоформираните или модифицирани брендови ќе се одржи на 10 септември во Куршумли ан во рамки ...
Претставување на творештвото на лауреатот на СВП
Во катедралната црква „Св. Софија“ во Охрид денеска ќе биде претставено творештвото на годинашниот добитник на Златниот ...
(ИНТЕРВЈУ) Баравме демократија, а добивме капитализам
„Ја сакам музикалноста и нежноста. Девојките се тивки, нежни, а публиката музикална, сака музицирање“, вели Рамбо Амадеу...
Академик Глигор Чемерски воодушевен од „Куќата на Уранија“
И во Гевгелија фестивал, „Бош“ по четврти пат
Спорт
Првенецот на Ван Перси во сенка на повредата на Руни
Манчестер ја забележа првата премиерлигашка победа сезонава, совладувајќи го Фулам пред своите навивачи со 3:2
Галијани во Мадрид преговара за Кака
Италијанскиот клуб би сакал да го позајми Бразилецот на една година во која ќе му исплаќа половина од 10 милиони кои игр...
Реал Мадрид му го позајми Сахин на Ливерпул
Турскиот интернационалец претставува трето засилување за четата на Брендан Роџерс, по трансферите на Фабио Борини од Ром...
Македонските одбојкари убедливо поразени од Израел
Македонија синоќа загуби од Израел со 3:0 во вториот меч од 1.коло на Меѓународниот турнир „Трофеј Македонија 2012“ во Ш...
Борусија Дортмунд со победа ја почна одбраната на титулата
Актуелниот шампион синоќа пред своите навивачи во 1.коло го совлада Вердер со 2:1...
Јелесиевиќ и Ѓуров во Работнички
Блејк со трета најбрза стотка во историјата
Дебито на МЗТ во АБА-лига како домаќин на 2 октомври
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 39°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...
(ВИДЕО) Отпуштен работник го уби шефот во Њујорк, десетина повредени
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3964, 25.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Груевски, сепак, ќе оди во Америка
Политичката криза не го премислува премиерот заедно со својот економски тим да замине во лов на инвеститори преку океанот
Фоторетровизор
Својот 20-годишен јубилеј Армијата го одбележа и со голема парада, се оствари уште една официјална средба меѓу нашиот претседател Ѓорге Иванов и хрватскиот Иво Јосиповиќ,
По лебот, нови цени и за зејтинот
За поскапување на своите производи деновиве размислуваат и млекарите и месопроизводителите
Магнет за ноќните забави
Секаде има забава и ноќен живот, но тоа што се случува во Струмица е нешто друго.
Поезијата се слави во Струга
Стиховите на „Т’га за југ“ мошне впечатливо на отворањето ги прочита Ристо Миладинов, правнук на Димитрија Миладинов
На „ти“ со зелници, манџи и макала
Адријана Алачки со „Вкусот на традицијата“ ги урна сите бариери - и во однос на професиите и дистанцираноста од луѓето
Кога и како на предвремени избори
Во Избирачкиот список се' уште фигурираат 176.251 гласач, кои имаат стари документи
Фонтаните во Вардар со работно време
Лете не работат поради нискиот водостој на реката, зиме поради опасност од замрзнување
Летово сите патишта водат кон Охрид
Нашиот најголем туристички центар овие месеци беше центар на забавата, каде што се случуваа журки за сите вкусови и генерации
Каменот треба да го сакаш и да го познаваш
Во Бигорски, камената мајсторија е на тајфата на Таќи од Шулин, Мала Преспа
На ручек во Пивница „Ан“ - Егзотично пикантно и со препознатлив вкус
Многу традиционални јадења, ама и оброци со автохтон шмек се дел од понудата на овој локал
Препорачано од уредникот
Законот со изборна моќ стигна кај пратениците
Во регулативата што ја предлага ВМРО-ДПМНЕ, ОНА, практично, се дефинира како вооружена екстремистичка и паравоена формација
Големите банки ни криза ни топ не ги бие
Одлични профити во првото полугодие остварила големата банкарска четворка во земјава, додека малите банки работеле со загуба

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Би било убаво да се распадне коалицијата. Најголема штета имаат меѓуетничките односи
Визионерство или провокација беше положувањето цвеќе во Слупчане, колку е реална кавгата во Владата, ќе имаме ли предвремени избори и дали ќе се влошат меѓуетничките односи, се дел од прашањата на кои одговараат Љубомир Фрчкоски и Исмет Рамадани
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Соња Маџовска
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Синоличка Трпкова
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |