-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Шармот го користите за да ги избегнете работните сплетки. Со партнерот односите полека се смируваат, бидејќи сте свесни дека сте претерале. Некои од припадниците на знаков ќе се одлучат на покрупна одлука и ќе започнат заеднички живот.Бик

Се трудите да направите нешто за својот имиџ. Задоволство ви прави купувањето гардероба, па затоа олабавете се. Ова е период за решавање љубовни проблеми. Мал флерт може да прерасне во опасна романса.Близнаци

Можете да имате проблеми со љубомората која нема да ја покажете. Целосно ќе се свртите кон семејството. Доколку сте во план да го промените местото на живеење, побрзајте, бидејќи ова е одличен период за тоа.Рак

Се наоѓате во целосно затишје, ништо значајно не ви се случува. Тукушто влетавте во забранета врска и лице кое ви е недостижно. Премногу комплицирате, но така е подобро. Потрудете се да испливате од ситуацијата во која сте заплеткани.Лав

Ова е релативно успешен ден, освен ако не претерате со идеализирањето. Морате да бидете реални и умерени во секој поглед. Одлично сте расположени, а за тоа е заслужен партнерот. Доколку ви е потребна помош, бидете сигурни дека пријателите се секогаш тука за вас.Девица

Целосно сте посветени на работата која ја извршувате до перфекција. Недоразбирањата со партнерот полека исчезнуваат. Постои можност да ја обновите старата врска или со партнерот да најдете заеднички јазик. Станувате потолерантни.Терезија

Се трудите на најдобар можен начин да ги средите односите со околината. Нема да се

расправате, но ќе настојувате да ја постигнете целта. Површноста во решавањето на проблемите може да доведе до сериозни последици.Скорпија

Ништо не ви се работи, единствено што сакате е да уживате во животот. Семејните проблеми полека се смируваат. Планирате долг пат или соработка со странство. Уметничкиот талент е нагласен и не би било лошо да го искористите на правилен начин.Стрелец

За сите работни проекти морате да вложите максимален напор за да постигнете резултати. Ќе имате среќа доколку се занимавате со уметност. Играјте игри на среќа и надевајте се на добивка. Ова е одличен период за љубов, спорт и разонода.Јарец

Ве очекува голема финансиска добивка која треба да ја потрошите на убави работи. Некои од вас ќе бидат во состојба да извлечат некаква корист од блиските. Желбата за докажување е пренагласена. Здравствената положба ви е на завидно ниво.Водолија

Ви се отвораат нови работни можности. Воопшто немојте да се колебате, бидејќи ваква шанса нема да се повтори. Ќе имате доволно време за животните задоволства. Недоразбирањето со околината е последица на недоволното приспособување.Риби

Бидете поактивни и парите ќе почнат сами да се лепат за вас. Имате нагласена доза сексуалност придружена со прекумерно уживање во храната. Здравјето ви е на завидно ниво, но ќе бидете чувствителни на промената на времето.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |