Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Голема Богородица во Берово

Река народ од целата земја навали во манастирот изграден во 1975 година. Од околните Струмица, Штип и Делчево се организираа специјални тури...

Владина делегација во посета на САД и Канада

Делегацијата е составена од премиерот Груевски, министерот за финансии Ставрески, министерот за странски инвестиции Павлески и директорот на Дирекција...

Иванов - Дијалогот е реш��ние за владината криза

Претседателот потенцира дека однесувањето на владините партнери треба да биде одговорно и во интерес на македонските граѓани...

Вести
Хотелскиот бренд „Кемпински“ доаѓа во Македонија
Високи претставници на реномираниот хотелски синџир „Кемпински“ утре и задутре ќе реализираат работна посета на Македонија, во организација на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на Македонија
Иванов: Дијалогот е решение за владината криза
Претседателот потенцира дека однесувањето на владините партнери треба да биде одговорно и во интерес на македонските гра...
Владина делегација во посета на САД и Канада
Делегацијата е составена од премиерот Груевски, министерот за финансии Ставрески, министерот за странски инвестиции Павл...
Њу Орлеанс директна цел на нов ураган
Градот уништен од ураганот „Катарина“ повторно на тест на природата...
Загинатиот кај Матка е израелскиот бизнисмен Гидеон Сандел
Ставрески: Денарот е стабилен, нема причина за менување на курсот
(ФОТО) Иванов на литургија за Пресвета Богородица на Матка
Исчистена тетовската дива депонија
Помали плати и чинови за војниците провокатори
Илјаз Халими претседател на Централното собрание на ДПА
Бројот на жртвите во пожарот во Венецуела се искачи на 48
ОН бара Г-20 да договорат мерки за сузбивање на скокот на цените на храната
Уништен тревникот пред Зоолошка
Судењето против менаџерите на „Маѓар Телеком“ одложено на неопределено
Удавено момче извлечено од водите на Дебарското езеро
(ФОТО) Пожарот застана до Гевгелија
Гевгеличанец со такси превезувал мигранти од Пакистан
Експлодираше бомба пред Националната банка во Атина
ОН: Животот во Појасот Газа ќе биде невозможен по 2020 година
Електронска аукција за набавка на моторни возила во МВР
 
Магазин
Лауреатот Монгани Вали Сероте почесен член на ДПМ
Претседателот на ДПМ, Раде Силјан, рече дека поетските вредности на овој поет-бунтовник трајно се вградуваат во нашата култура како значајна цивилизациска придобивка од неоспорни вредности на планот на поезијата
(ФОТО) Дејвид Моралес го наполни Широк сокак
Светски познатиот диџеј настапи на затворањето на манифестацијата „Бит фест“...
Македонија на 13. Венециско биенале на архитектурата
Во македонскиот павилјон ќе биде поставено делото „Архитектура во огледалото: возвишено и секојдневн��...
Најстарата корисничка на Фејсбук има 101 година
Баба Флоренс секојдневно е онлајн, а имаше чест да ја посети и основачот на најпопуларната социјална мрежа,&nb...
„Железна уметност“ на Трајко Дурчовски во Охрид
Овој уметник, кој долги години изработува различни уметнички креации од железо, до сега се претставил на 8 самостојни и ...
„Пиволенд“ од 29 август до 2 септември
Спорт
Федерер го смета Ѓоковиќ за фаворит на Ју-Ес опен
Швајцарецот, кој го „збриша“ Јанг на стартот, се' уште му дава предност на бранителот на трофејот
Болт сака да истрча 200 м под 19 секунди
По ОИ во Лондон најбрзиот човек на планетата ја зголемил ценатата за негов ангажман, па наместо претходните 200.000 евра...
Новицки уште две години во НБА
„Сметам дека и во овој состав сме кадарни да одиме докрај во шампионатот и да освоиме титула. Што се однесува до мојата ...
Лазаров нерешлива енигма за Станиќ
Бекот на Атлетико даде седум гола во победата над Ел Џаиш од 28:23 на стартот на „Супер глоуб“...
Јовановски: Очекувам параолимпијците да се пласираат во финалето
Оливера Наковска-Бикова и Ванчо Каранфилов во Лондон ке се натпреваруваат во пукање со воздушен пиштол, со спортски пишт...
Атлетико Мадрид убедлив против Атлетик Билбао
Јаневски ги врати Тасевски и Ристиќ во националниот тим
 

Најнови вести
Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3965, 27.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Затишје (пред бура) на владиниот брод?
Портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев вчера се обиде да внесе смирувачки тонови и да прикаже дека работите во коалицијата се „под контрола“
Тасевски: ОПМ и Синдикатот им седат во скут на политичарите
Монополите и власта се во спрега против граѓаните кога одлучуваат за поскапувањата
Мешани коалиции, но само во вториот изборен круг
Како ќе функционираат на терен најавените соработки меѓу СДСМ и ДПА, односно ВМРО-Д��МНЕ и ДУИ
Поетскиот крик на Сероте потсетува на Коста Абраш
Иван Џепаровски рече дека ја препознал болката и бунтот против неправедноста во делата на Монгани Вали Сероте и нашиот поет Коста Абраш
Чаршијата доби ново осветление
Проектот за реконструкција на осветлението во Чаршијата чини околу 30 милиони денари
Црвенковски до Груевски: Достоинството е згазено и со амнестијата
Бранко Црвенковски во Ресен го обвини премиерот Груевски дека има лицемерен став дека министерот за одбрана Бесими го згазил достоинството на Македонците
Македонија ќе го има најголемиот рудник за бакар во Југоисточна Европа
По осумгодишни геолошки истражувања кај селото Иловица, утврдени се вкупни резерви на руда од 505 милиони тони
Разгалениот принц херој
Британците имаат разбирање за лудориите на принцот, кој сака забави, но и учествува во опасни битки во Авганистан
Несоницата меѓу депресијата и стресот
Секое трето лице во одреден период од животот страда од несоница
Препорачано од уредникот
Премиерна радост за одбојкарите во „Трофеј Македонија 2012“
Македонската репрезентација ја порази Црна Гора со 3:1 во 2. коло на меѓународниот турнир што се одржува во Штип
Тешки обвинувања во затворот „Идризово“
Командири во затворот ги принудувале затвореничките на секс. Измислен случај или скандал во најголемиот затвор во земјава?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Почина човекот кој направи гигантски чекор за човештвото
„Нил Армстронг не е херој на своето, туку на сите времиња“, изјави Обама по веста за смртта на астронаутот
Поглед
Даниела Трпчевска
Македонски СостоЈби
Манчо Митевски
Мислења
Арсим Зеколи
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Меридијани
Ана Паласио
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |