-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп
ОВЕН

Ве обзема некоја страшна желба за надоместување на пропуштеното. Тешко се контролирате, но не грижете се, се уште имате време, под услов вистински да сакате. Ваше е да одлучите и наместо да плачете за минатото- да и се посветите на иднината.БИК

Денеска ќе сретнете многу необични луѓе кои се занимаваат со интересни работи, кои ќе ви дадат низа идеи за излез од вашата ситуација. Доколку некој ве покани вечерва, не одбивајте, туку психички подгответе се да не размислувате премногу. Тоа и не е тешко, нели?БЛИЗНАЦИ

Зборливи сте и секому му го кажувате она што ви лежи на ум, а денеска ќе имате среќа бидејќи луѓето ќе ве протолкуваат на позитивен начин. Обично не сте толку отворени и директни, но денеска е тоа вашиот најдобар пат. Вечерта ќе ја минете во исклучително пријатно друштво.РАК

Сакате да минете опуштен и интересен викенд. Шетајте надвор и уживајте во друштвото на партнерот. Ако го немате, почнете поинтензивно да размислувате како да го најдете. За почеток, не е лошо да одговорите на поканата која подолго време ви стои отворена.ЛАВ

Ѕвездите ветуваат добро расположение. Прифатете ја поканата која ќе ја добиете околу пладне. Ако се двоумите околу вечерното излегување, играјте на црната боја. Таа ви дава сексипил и самодоверба кои ви се потребни за вечерашната акција.ДЕВИЦА

Не плашете се да ризикувате. Сфатете го тоа како денешен заповед и не размислувајте за последиците. Бидете уверени дека тие ќе бидат позитивни, па нема смисла да губите време на размислување. Отфрлете ги старите правила и препуштете и се на судбината, за промена.ТЕРЕЗИЈА

Ви се здосади да седите и да чекате некој да се појави во вашиот живот и да ги земете работите во свои раце. Беше време да направите нешто такво. Ќе одлучите некому да му помогнете, а добредојдена ќе биде и помошта од ѕвездите.СКОРПИЈА

Денешниов ден ќе го почнете со рутински телефонски разговори со кои сакате да наплатите некои сметки, но некаде околу пладне, работите ќе се сменат и ќе добијат нова димензија. Нема да бидете расположени за работа, туку ќе се посветите на подготовките за една интересна средба.СТРЕЛЕЦ

Секакви работи ви паѓаат на ум. Конечно ќе ги добиете посакуваните прегратки, мазења и бакнежи, и тоа во поголема количина од очекуваната. Додадете во целата приказна и некоја минутка работа, колку да се оправдате.ЈАРЕЦ

Едноставно сакате да се заљубите и подготвени сте на било што. Добро би било да уфрлите во игра и по некој критериум и притоа да ги отворите очите. Ако ништо друго проверете дали дотичната личност е компатибилна, барем малку.ВОДОЛИЈА

Подгответе се за еден невообичаен викенд, кој ќе претставува увертира за возбудите кои понатаму ќе следуваат. Едноставно ќе бидете магнет за добра забава и одлично расположение, а покрај тоа ќе бидете подготвени и на некој ризик. Не можете да погрешите.РИБИ

Во попладневните часови ќе добиете една чудна покана, упатена од личност која реагира импулсивно. После неколку минутен разговор, тој/таа ќе почне да се чувствува непријатно, а ваше е да ја уверите дека не погрешила во изборот.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 28°C

Делумно облачно

Сабота
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |