Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Федерер седми пат го освои Вимблдон!

Швајцарецот го доби финалето против Енди Мареј со 6-4, 5-7, 6-3, 6-4 и од утре повторно ќе биде светски рекет број еден...

Грција бара искреност од Скопје

Се надеваме кај соседната држава да надвладее гласот на здравиот разум, велaт од грчкото МНР...

Триумф на Вебер во Силверстоун

Австралиецот од Ред бул му ја украде победата на Шпанецот од Ферари, три круга до крајот од ГН на Велика Британија...

Вести
Почнува да се гради железничкиот Коридор 8
Изградбата на железничкиот Коридор 8, на патниот правец Куманово-Бељаковце, треба да започне во февруари или март следната година, најави денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески
Васкопулос: Најлесно е да се флертува со национализмот
Најлесно е некој човек да флертува националистички со такви идеологии, да зборува за борби за големи Македонии, и на кра...
Тадиќ се ракуваше со Тачи!
Бура реакции по средбата на лидерот на ДС, Борис Тадиќ со косовскиот премиер Хашим Тачи...
Кој да му ја надомести штетата на професорот?
Подгответе се за врел африкански бран!
Во гостиварско најдени седум гранати за рачен фрлач
Отстранети последиците од невремето во Гостивар
Расчистен случајот со двојното ранување
Почина чешкиот европратеник Јиржи Хавел
Бројот на жртвите од поплавите во Русија се искачи на 144
Ранети десет лица во престрелка пред дискотека во Франција
Тепачка во кафулето „Стоби”, летале чаши и пепелници
 
Магазин
„Дјуран Дјуран“ направија концерт за паметење
Точни и професионални како од англиска поговорка, концертната формација на групата во саботата вечер се појави на сцената точно во 22 часот
(ФОТО) „Кристален глобус“ за норвешкиот „Речиси маж“
Сузан Сарандон и ја посвети својата награда на неодамна починатата сценаристка и режисерка Нора Ефрон...
Прилеп живее со „Пеце Атанасовски“
Во центарот на Прилеп е откриен споменик на Пеце Атанасовски...
Писателот Габриел Гарсија Маркес заболен од деменција
Во јавноста подолго време се зборува за здравествените проблеми на славниот писател...
Смрт на човекот на Балкан
Спорт
Федерер седми пат го освои Вимблдон!
Швајцарецот го доби финалето против Енди Мареј со 6-4, 5-7, 6-3, 6-4 и од утре повторно ќе биде светски рекет број еден
Триумф на Вебер во Силверстоун
Австралиецот од Ред бул му ја украде победата на Шпанецот од Ферари, три круга до крајот од ГН на Велика Британија...
Кошаркарите на Русија и на Литванија се пласираа на Олимпијада
Русите во полуфиналето во Каракас ја поразија Нигерија со 85:77, додека Литванците убедливо ја совладаа Доминиканска Реп...
Кличко повторно ја одбрани титулата
Украинскиот боксерски шампион Владимир Кличко  16-ти пат по ред ја одбрани титулата светски првак во тешка категори...
Ристеска место Рожман на ОИ
Петта титула за Серена Вилијамс на Вимблдон
 

Најнови вести
Време
Скопје, 22°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Понеделник
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, и��јави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3924, 07.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
„Дјуран Дјуран“ пред скопските шмизли
Влијанието на „Дјуран Дјуран“ во градењето на вкусот, од музички до моден врз некогашните „скопски шмизли“ беше неспорно...
Туристичка тура за Сајмон Ле Бон низ Скопје
ДЕНИС ИЛИОСКИ, „Авалон продукција“...
На Хајрие од „Лисјата“ и' го дадов мојот темперамент
Не знам дали е среќна околност што кога се емитуваше серијата „Кога лисјата паѓаат“, не ја следев многу, па мајката Хајр...
Воспитување за млади диктатори
Осумгодишниот Коља, роден од врската со личната лекарка на Лукашенко, Ирина Абељска, веселиот татко Александар Лукашенко...
ЦЕРН - место каде што се раѓаат технологиите
Британскиот физичар д-р Тим Бернерс Ли добил задача да измисли систем за размена на информации меѓу научниците, па по не...
Гуру пурнима - денот на духовните учители
Секогаш и секаде вистинските ученици ја изразуваат и ја покажуваат својата бескрајна почит и вечна благодарност до нивни...
Најчести грешки кога смислуваме лозинка
Меѓу најпопуларните лозинки кои со леснотија се откриени и украдени биле зборовите како што се: линк, бог, Исус, ангел, ...
Пет мани на хороскопските знаци
Секој поседува особини ко�� ги привлекуваат и ги одбиваат другите луѓе. Ова се пет особини на секој хороскопски знак, од ...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |