Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Вардар елиминиран од БАТЕ Борисов

Со нерешен резултат 0:0, фудбалерите на Вардар на домашен терен пред повеќе од 20.000 публика не успеаjа против белорускиот состав БАТЕ Борисов да го ...

(ФОТО) Македонија подготвена за интензивни разговори во спорот со Грција

Премиерот Никола Груевски му порача на денешната средба на генералниот секретар на ОН, Бан ки Мун...

Бан Ки-мун и пред пратениците вети помош за решавање на името

Генералниот секретар на Обединетите нации имаше обраќање во македонскиот Парламент...

Вести
Бан Ки-мун лично ќе се заложи за решавање на прашањето за името
Првиот човек на ОН по денешната средба со претседателот Иванов во Охрид најави дека лично ќе се заложи за забрзување на процесот за решавање на името
Обвинителството тврди дека има цврсти докази за двојното убиство
Четворица завршија во притвор за убиството на Тушевски. По тројцата извршители на убиството од Србија ќе биде распишана ...
За Нимиц разговорите со македонскиот државен врв конструктивни
Нимиц соопшти дека од Скопје заминува за Солун каде што ќе ја брифира грчката Влада за разговорите со македонските претс...
Девојка го предизвикала пожарот во Струмица
Истрагата покажала дека Е.М (24) од Струмица, запалила стари алишта под еден жбун...
Иванов: Македонија е подготвена за решение за името
(ФОТО) Бан Ки-мун пристигна во Охрид
Нов пожар и се заканува на Струмица
Макрадули: Ангажманот на Бан Ки-мун во спорот со Грција од исклучителна важност
Напаѓачот од Бургас во Бугарија влегол преку Шенген зоната
Петров: Граѓаните масовно се приклучуваат на „Работното лето“
Димовски: Кривична одговорност за секој што ќе подметне пожар
„Мудис“ ја намали перспективата на Европскиот фонд за финансиска стабилност
Струјата поскапа за 9,83 отсто, а парното од 3,13 отсто до 3,75
Американски генерал обвинет за прикривање злоупотреби во Авганистан
Потпишан договор за модернизација на „Горна Радика“ и „Шарски води“
Димовски: Владата ќе интервенира за да не поскапи лебот
Во ОКТА пуштен во употреба дренажен канал за подземни води
Иран го зголеми бројот на центрифугите за збогатување ураниум
Седум деца загинаа при експлозија на бомба во Авганистан
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Музичкиот проект „Биоскопија“ со Горан Трајкоски и Елена Христова, утревечер ќе ја има концертната промоција и на „Битфест“
Драмски театар со „Хамлет“ на фестивал во Полска
Задутре во Гдањск Драмски театар ќе го отвори 16. Шекспиров фестивал, со претставата „Хамлет“ во режија на Дејан Пројков...
Се ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Сопругата на младиот водач се вика „другарка Ри Сол Џу“, а се претпоставува дека таа е поранешна пејачка...
Почитувачи на Тесла предлагаат СПЦ да го прогласи за светец
Фондацијата „Тесла“ од Филаделфија му испрати на Синодот на СПЦ и на српскиот патријарх Иринеј предлог Никола Тесла да б...
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
На Широк сокак во Битола летово треба да започне обновата на киното „Балкан“...
„Три“ ја издаде хит-книгата „Долна земја“ од Џозеф О’ Нил
Аврил Лавињ го оставила момчето заради девојка!?
Спорт
(ФОТО) Вардар елиминиран од БАТЕ Борисов
Со нерешен резултат 0:0, фудбалерите на Вардар на домашен терен пред повеќе од 20.000 публика не успеаjа против белорускиот состав БАТЕ Борисов да го поминат второто коло
По БАТЕ, Дебрецен би бил задачата за Вардар
Унгарскиот првак го елиминира Скендербег и продолжи во третото коло од квалификациите во ЛШ заедно со пет екипи на макед...
АМС апелира за коректно навивање на мечот Вардар - БАТЕ Борисов
Реванш натпреварот од второто квалификациско коло во ЛШ, Вардар - БАТЕ Борисов ќе се одигра вечерва од 20 часот. На први...
(ФОТО) Премиерот Груевски во обиколка на арената „Филип Втори“
Премиерот ја посети „Националната арена Филип Втори“ за да ја види завршната фаза од реконструкцијата на атлетската пате...
Дрим тимот му одржа лекција на европскиот шампион
Американската репрезентација со убедлив триумф во Барселона над Шпанија од 100:78 ги заврши подготовките за Олимписките ...
(ВИДЕО) Тепачка меѓу навивачи на Железничар и Марибор во Сараево
 

Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 2 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за вр...
Едно од „најзелените“ дела на архитектурата
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
На олимпиското мени - од пиле млеко

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3938, 24.07.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Популизмот стана најсилно политичко оружје
Како премиерот стана возач на автобус, а потпретседателката на СДСМ го нанижа неготинскиот тутун
Бан Ки-мун со јапонска агенда во Македонија
Генералниот секретар ќе почне со активностите од седум часот наутро
Марко Блажевски е македонскиот знаменосец
Со скромни очекувања, но со искрени желби, четворицата македонски олимпијци беа претставени пред утрешното заминување за Лондон
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
На Широк сокак во Битола летово треба да започне обновата на киното „Балкан“
Ситроен СМ масерати“ - во фокусот на богатите
Француската автомобилска компанија „Ситроен“ посака да развие „гран турисмо“ врз база на моделот „DS“ - популарната „ајкула“
Треба да сме поприсутни на светските универзитети
Максим Каранфиловски, директорот на Семинарот за македонски јазик, литература и култура, укажува дека присуство на светските универзитети е 0,15 проценти
Кавадарчани на удар на измама со дрва за огрев
„Јас ќе ви продадам дрва по пониска цена на рати“, им ветувал измамникот на граѓаните
Милчин ќе го лустрираат втор пат
Бившите функционери повторно на тапет на лустраторите
Македонија е ветена земја
Ведрана Рудан, писателка, колумнистка, жена што е на „ти“ со иронијата и сарказмот
Препорачано од уредникот
Има евтини компании, ама кој сака да купи
Цените на акциите се ниски, буквално како на распродажба, ама странците ако купуваат, сакаат управувачки пакет, велат брокерите
Обвинетите негираат измами на патарините
Во Врховниот суд започна најголемиот судски процес во земјава, им се суди на 87 вработени во „Македонија пат“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
МНР го стега и ременот и „јамката“ за дипломатите
На амбасадорите им се скусува мандатот и им се заканува отповикување ако за една година не го научат јазикот на земјата каде што се, макар бил и арапски
Едиторијал
Гордана Дувњак
Антипод
Антипод
Поглед
Поглед
Мислења
Слободан Најдовски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |