Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.01.2012, 17:47

Крис Бош маестрален против АтлантаМајами Хит ја забележа седмата победа, откако славеше на гостувањето кај Атланта со 116:109 после три продолженија во најинтересниот натпревар од НБА лигата сезонава

Жешките играа без своите две најголеми ѕвезди Леброн Џејмс и Двејн Вејд, двајцата се повредени, а во нивно отсуство Крис Бош одигра маестрална партија со дабл-дабл од 33 поени и 14 скокови.

Сан Антонио ја забележа и петтата победа на домашен терен, совладувајќи го Далас со 93:71. Спарси успеаја да го неутрализираат Дик Новицки кој постигна само шест поени, а во тимот на Далас само Тери и Вест имаа двоцифрен учинок.

Портланд го победи Лејкерс со 107:96, на натпревар на кој „езерџиите“ не погодија ниту една тројка. На последниот натпревар Сакраменто дојде до трета победа на својот терен победувајќи го Милвоки со 103:100.Статијата е прочитана 2067 пати.

Испрати коментарМакедонија ја победи Турција на турнир во Истанбул
Шрилецауер победник на „Новогодишната турнеја четири скокалници“
Гвардиола тренер на годината, честитки и од Мурињо
Милан го договори Карлос Тевез
Анри потпиша за Арсенал, ќе дебитира во понеделник
Валенсија подобра од Севиља во „Кралскиот куп“
Пораз во добра игра против европскиот шампион Хрватска
Петерхансел повторно лидер на релито „Дакар“
Почина екс-кошаркарот на МЗТ Скопје, Дарнел Линдзи
Петти триумф во серија за Чикаго Булс
Барселона убедлива во осминафиналето на „Кралскиот куп“
Втор пораз по ред на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата
Шумуликоски пијан навредувал полицајци во Струга
Четврта победа на Шилд на Слјеме
Касиљас повторно најдобар светски голман
Бо Мекејлеб повторно се повреди
„Кралски“ пресврт на Реал во осминафиналето на Купот
Манчестер Сити убедлив против Ливерпул
Чикаго ја победи Атланта и се искачи на првата позиција на Истокот
Биелса следната година го менува Гвардиола во Барса
Уште две жртви на „Дакар“
Виљаш Боаш веќе се простуваше, Лампард го спаси во 89. минута
Ѓорче пак ќе навива за Македонија
Чави најдобар плејмејкер, Табарез селектор на годината
Мајами и Оклахома паднаа, нема веќе непоразени
Втор пораз на Манчестер Сити во Премиер лигата
(ИНТЕРВЈУ) Пандев - Раѓањето на Ана најсреќен момент во малерозната година
Челзи и Болтон се договорија за Кејхил
Анри ќе ја облече „12-ката“ на Арсенал
Џордан ќе се жени со 15 години помладата Ивет
Дурант му пресуди на шампионот
Барса му го краде младиот Роме на Челзи
Ветеранот Дефаго најбрз на спустот во Бормио
Легендата Анри на заем во Арсенал
Ѓоковиќ најдобар спортист, Барселона најдобра екипа
Динамо во Скопје на 25 април
Трета победа на Мајами, трет пораз на Бостон

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 2°C

Претежно облачно

Понеделник
Замрзнат дожд
Макс: 1°C, Мин: -4°C

Вторник
Магла
Макс: -1°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Писма |