Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
07.01.2012, 14:21
Македонија ја победи Турција на турнир во ИстанбулМакедонската ватерполо репрезентација синоќа со победа стартуваше на турнирот во Истанбул совладувајќи го домаќинот Турција со 11:6.

Головите за Македонија ги постигнаа Мирослав Ранџиќ и Саша Мишиќ по два, а Владимир Кречковиќ, Игор Милановиќ, Игор Рачуница, Иван Вуксановиќ, Милан Петровиќ и Благоје Ивовиќ по еден.

На вториот натпревар од 1. коло на турнирот Романија ја победи Холандија со 14:6.

Денеска во второто коло Македонија од 18:30 часот игра со Холандија, а од 17 часот играат Романија и Турција.
Статијата е прочитана 1000 пати.

Испрати коментарЃоковиќ и Вознијачки први носители во Мелбурн
Пол Сколс ја прекина пензијата
Меси главен фаворит за Златната топка
Трета победа едноподруго на Оклахома за само 72 часа
Барселона без победа во градското дерби
Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А
Македонските ракометари поразени од Србија
Шриленцауер победник на турнејата „Четири скокалници“
Гвардиола тренер на годината, честитки и од Мурињо
Крис Бош маестрален во отсуство на Вејд и Џејмс
Милан го договори Карлос Тевез
Анри потпиша за Арсенал, ќе дебитира во понеделник
Валенсија подобра од Севиља во „Кралскиот куп“
Пораз во добра игра против европскиот шампион Хрватска
Петерхансел повторно лидер на релито „Дакар“
Почина екс-кошаркарот на МЗТ Скопје, Дарнел Линдзи
Петти триумф во серија за Чикаго Булс
Барселона убедлива во осминафиналето на „Кралскиот куп“
Втор пораз по ред на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата
Четврта победа на Шилд на Слјеме
Касиљас повторно најдобар светски голман
Бо Мекејлеб повторно се повреди
„Кралски“ пресврт на Реал во осминафиналето на Купот
Манчестер Сити убедлив против Ливерпул
Чикаго ја победи Атланта и се искачи на првата позиција на Истокот
Биелса следната година го менува Гвардиола во Барса
Уште две жртви на „Дакар“
Виљаш Боаш веќе се простуваше, Лампард го спаси во 89. минута
Ѓорче пак ќе навива за Македонија
Чави најдобар плејмејкер, Табарез селектор на годината
Мајами и Оклахома паднаа, нема веќе непоразени
Втор пораз на Манчестер Сити во Премиер лигата
(ИНТЕРВЈУ) Пандев - Раѓањето на Ана најсреќен момент во малерозната година
Челзи и Болтон се договорија за Кејхил
Анри ќе ја облече „12-ката“ на Арсенал
Џордан ќе се жени со 15 години помладата Ивет
Дурант му пресуди на шампионот
Барса му го краде младиот Роме на Челзи
Ветеранот Дефаго најбрз на спустот во Бормио
Легендата Анри на заем во Арсенал
Ѓоковиќ најдобар спортист, Барселона најдобра екипа
Динамо во Скопје на 25 април
Трета победа на Мајами, трет пораз на БостонBRANKO POLG., 07.01.2012 22:20:27
Bravo braka SRBI I CRNO GORCI ne samo sto turcive gi POBEDIVTE DENESKA- SEGA tuku FALA i sto gi POBEDIVTE I ISTERAVTE OD MAKEDONIJA pred 100 God. i deneska makedonija da bide NEZAVISNA I SLOBODNA i da imame vakvija SPORTISTI da ja predstavuvat makedonija ne samo vo VATERPOLO tuku i vo KOSARKA i drugi sportovi i taka svetov od vreme navreme mozat da SLUSNAT za SPORTI i SPORTISTI sto ja predstavuvaat ACEVA FILIPCOVA GOCEVA GORCEVA SKENDEROVA I VANCO MIHAJLOVA makedonija.Fala BRAKA SRBI sto ste ni IZGRADILE CRKVI I MANASTIRI i deneska BEZBOZNICITE da imaat kaj da se prekrstat i da se ZAKITAT so BADNIKOVO GRANCE i so BOZIK .SREKEN BOZIK NA SITE VERNICI VO MAKEDONIJA I NA SITE PRVOSLAVCI VO SVET.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 4°C

Облачно

Понеделник
Магла
Макс: 1°C, Мин: -5°C

Вторник
Магла
Макс: 0°C, Мин: -7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Писма |