Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
23.07.2012, 11:38
Спиеше со момчето и остана без Игри„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за посетите. Знам дека ќе бидам казнета за ова“, рече Маркез на прес конференција

Најдобрата поединка во кошаркарската репрезентација на Бразил, Изијан Кастро Маркез нема да настапи на Игрите во Лондон бидејќи неколку ноќи минала со нејзиното момче, а средбите од таков вид се забранети во тимот за време на подготовки. Сама призна дека е виновна и за бразилските медиуми порача дека правилата се носат да се почитуваат и дека таа не умеела во тоа.

„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за посетите. Знам дека ќе бидам казнета за ова“, рече Маркез на прес конференција.

Бразилските медиуми кои во минатото не беа во добри односи со споменатата кошаркарка, веднаш ја споредија со фудбалските ѕвезди како Ромарио и Марио Балотели.

„Изијан не е дисциплинирана. Таа е индивидуалец на кого не мју е до екипата токму како Ромарио и Балотели. Во последно време ветуваше дека ќе го промени тоа во себе, но не успеа“, пишуваат медиумите ширум Бразил.

Бразилките сега се соочуваат со проблем на Игрите затоа што е доцна да повикаат 12 кошаркарка. Покрак тоа, екипата во најголем дел на подготовките се потпираше на Маркез.

Статијата е прочитана 3402 пати.

Испрати коментарВардар елиминиран од БАТЕ Борисов
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
По БАТЕ, Дебрецен би бил задачата за Вардар
(ФОТО) Премиерот Груевски во обиколка на арената „Филип Втори“
АМС апелира за коректно навивање на мечот Вардар - БАТЕ Борисов
Дрим тимот му одржа лекција на европскиот шампион
(ВИДЕО) Тепачка меѓу навивачи на Железничар и Марибор во Сараево
На олимпиското мени - од пиле млеко
Вардар Про против победникот од мечот Замет-Ловосице
Ѓорѓиоски - Со мудра игра ќе го елиминираме БАТЕ
Белгија им го нанесе првиот пораз на кадетите на ЕП
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Жак Рог му оддаде признание на Лондон за организацијата на ОИ
Британската кралица им посака успех на олимпијците
Дејвис и Далман остануваат во МЗТ Скопје
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Сан Антонио го посакува Мекејлеб
(ФОТО) Марко Блажевски е македонскиот знаменосец
Кадетите обезбедија четврт-финале
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Отворањето на Игрите ќе чини 36 милиони евра
САД ја победија Аргентина во подготвителен дуел за ЛОИ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 2 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за вр...
Едно од „најзелените“ дела на архитектурата
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
На олимпиското мени - од пиле млеко

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |