-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Одредена личност ги поттикнува идеите кај вас. Ве стимулира да гледате на проблемите од еден друг агол. Ќе имате успех во тимската работа. Благодарение на своите ставови, кои се директни и неконвенционални, можете да се пофалите со пријатна работна атмосфера.Бик

Не можете да поверувате дека некој успеал да ве изигра. Кога ќе размислите подобро, самите сте виновни, премногу сте наивни. Моменталното незадоволство успешно ќе го пребродите, благодарение на саканите личности и на пријателите.Близнаци

Внесувате страст во сeкоја работа. Многумина од вас ќе се вљубат на прв поглед. Состојбата на вљубеност ви одговара, на никого љубовта не му е неопходна како што ви е вам. Околината ќе ве доживее на еден сосема друг начин. Денот е полн со љубов и среќа.Рак

Ве очекува пријатна средба и дружење со драги лица. Ќе признаете дека сте ги запоставиле пријателствата. Не грижете се, бидејќи пријателите, оние вистинските, нема да ви забележат. Размислувањата за љубовта се придружени со надеж дека таа еднаш ќе се случи.Лав

Ќе посакате да ја остварите целта по секоја цена, но остварувањето на целта, за жал, не зависи само од вас. Можни се проблеми со околината. Таа почна да ви завидува на постигнатиот успех. Успехот ве очекува во креативната работа и потпирањето на сопствени сили.Девица

Во себе ги криете чувствата. Бидејќи се плашите да бидете директни во критиките затоа што би можеле да повредите некого, се откажувате. Секогаш го правите тоа во слични ситуации, но тоа е на ваша штета. Мора да се опаметите и да се промените.Терезија

Имате причина да се чувствувате прекрасно. Не ве држи место. Во такво расположение постои опасност да се олабавите премногу и да заборавите на сите обврски. Мора да бидете умерени во сe, па и во уживањето. Треба да ја најдете златната средина.Скорпија

Среќно ќе ја пребродите ризичната ситуација. Обидете се од неа да извлечете поука. Досега повеќе пати се опаметивте и се променивте, но очигледно не вредело. Работата бара вистинска акција. Бидејќи на вистински начин го сфаќате проблемот, нема да ви биде тешко.Стрелец

Имате целосно погрешна претстава за определена ситуација, а од околината очекувате премногу, не е ни чудо што сте по малку незадоволни. Мора да се спуштите на земја и да вклучите нешто што се вика разум. До скоро важевте за практична и паметна личност.Јарец

Внимавајте да не се изгубите во морето планови. Сфативте дека не е време за нивна реализација, но тоа ви пречи и затоа фантазирате. Ви се советува извршување конкретни работи, големо подготвување, не само во врска со куќата туку и во врска со сопствениот живот.Водолија

Се занимавате со решавање на љубовните проблеми и со оние работи спрема кои имате афинитети. Може да очекувате успех и во уметноста, бидејќи таа моментално е единствената област што може да им влее оптимизам. Не дозволувајте партнерот да ве изнервира.Риби

Многумина од вас ќе се најдат во ситуација околината на овој или на оној начин да ги малтретира. Само мал број припадници на знакот ќе ги масираат другите со своите проблеми. Клучниот збор на денот е разбирање и толеранција. На тој начин ќе одбегнете поголем конфликт.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 11°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |