Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
22.07.2012, 17:21

Што прават денеска

Тања Кочовска

- актерка

Секој ден до 18 август ми има само една точка во дневниот план - проби на „Декамерон“ во објектот на МНТ, во секакви временски услови, по 12 часа на ден. Премиерата е на 18 август, на „Охридско лето“. Дотогаш единствената „перспектива“ ми се Боњо, Маја и Кони.

Васил Соколов

- нуркач

Веќе започнавме со експедицијата за ново истражување на пештерата Врело кај Матка. Веќе е дојден белгискиот тим на спелеонуркачи, а го очекуваме уште Луиџи Касати, кој треба да пристигне денес и со „полна пареа“ да се нурнеме во истражувањата на Врело.

Сашо Тасевски

- актер

Тазе сум вратен од одмор, во саботата, со боја како на Бо Мекејлеб. Сега треба интензивно да работам на „забивања“ во кошот и да го чекам денот ќе ми предложам дуел на Бо(рче). Купив билети за мечот , Вардар - Бате Борисов и сега ја чекам среда, немам обврски со театарот и живеам летноодморски.


Статијата е прочитана 3724 пати.

Испрати коментарКуба
Џајковски настапи на најголемиот фестивал во Франција
Вистината за лажењето
Изработката на восочните фигури останува на филм
Во врска со манекенката Кресида Бонас
Разделба и со Амбер Херд
Артритисот ќе ја згасне групата?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 2 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за вр...
Едно од „најзелените“ дела на архитектурата
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
На олимпиското мени - од пиле млеко

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |