-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Хаџи-Ристески ќе се урива во два чекора
На Вонредното собрание на 23 јуни ќе се отповика раководството на ФФМ, а најверојатно на 28 јули ќе се избира нов претсе...
Победата во Литванија императив
Со два бода од вечерашниот меч во Паневежис, ракометарките ќе се најдат на прагот на ЕП...
Македонија во аферата со лажирање во Италија
Според Обвинителството, се оперирало и преку Сингапур, Унгарија и Швајцарија...
Зафировски и Ѓуроски во центарот на вниманието
Седум млади кандидати за квалификациите за ОИ тренираат со селекторот Лазовски...
Данска - жртва во групата на смртта
Ексшампионот ќе има пеколна задача на ЕП во конкуренција на Холандија, Германија и Португалија...
Доигрување во мечот за светската титула во шах
Блан го изостави Гуркуф за ЕП
Чех во Челзи до 2016 година
Чиста шестка за Шарапова

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Преглед на освојувачи на медали - 4.ден
По четвртиот натпреварувачки ден 43 држави имаат освоено медали...
Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |