Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Груевски и' даде морална поддршка на Јанкулоска

Премиерот вчера го посети Министерството за внатрешни работи за да се распраша до каде е истрагата за злосторството. Извршена е реконструкција на убис...

„Орка Холдинг“ нов сопственик на Медиа Принт Македонија

Денеска, на 18 април 2012 година, компанијата „ОРКА ХОЛДИНГ“ го потпиша купопродажниот договор за преземање на медиумската групација Медиа Принт Макед...

Рајс - Македонија е подготвена за НАТО

Американски државен секр��тар во Вашингтон на дебатата „Лидерство: Критичката улога на американската надворешна политика“, организирана од фондацијата ...

Вести
Усвоен ребалансот на Буџетот за 2012 година
Министерот за финансии Ставрески соопшти дека ребалансот предвидува намалување на буџетските расходи за 7,6 милијарди денари и намалување на приходите за 7 милијарди и 390 милиони денари
Владата се задолжува кај „Дојче банк“ со 250 милиони евра
Според вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, со добивањето на позајмицата Македонија ќе нема потреба да ...
Администрацијата ќе учи на работа со проект на МИОА
Масакрирани 14 луѓе во Мексико
ММФ: Македонија годинава со раст од два отсто, следната 3,2
Затвор и протерување за Косовците со лажни македонски пасоши
Брејвик: Веќе кажав повеќе отколку што сакав
Повторно протест на вработените во „Македонија пат“
Повторно одложено судењето за убиството на Јашари
Почнува реконструкцијата на 13 мостови долж Коридорот 10
Професионалните возачи ќе добиваат патни документи по итна постапка
Министрите на НАТО ќе расправаат за ��вганистан
 
Магазин
„Животот на Молиер“ на Ацо Поповски во МНТ
Режисерот Александар Поповски најави еден сосем поинаков, специфичен начин на игра
Ештон Качер во љубовна врска со Мила Кунис?
Качер (34) и Кунис (28) најпрво се видени заедно во шопинг, а потоа на ручек во јапонски ресторан во Лос Анџелес. Според...
Вратени украдените гитари на Том Пети
Пет гитари, вклучувајќи ја и онаа на Пети „Рикенбекер“ со 12 жици од 1967 година, украдени се минатата недела од студија...
Музичкото дуо „Кировски“ со целовечерен концерт во Германија
Книгата на Жарко Лаушевиќ - фељтон во „Утрински весник“
Читателите на печатеното и електронското издание од...
Вечерва почнува манифестацијата „Кочани - град на култура“
Спорт
Челзи против Барса го бара лекот за фрустрациите од 2009 година
Лондончани се уште ги боли елиминацијата од Каталонците исто така во полуфиналето на Лигата на шампионите поради судиските превиди
Братот на Роналдињо осуден на пет години затвор
Роберт де Азис Мореир, е осуден на пет години и пет месеци затвор поради затајување данок и перење пари...
„Кралевите“ повторно паднаа во Минхен
Марио Гомез со голот во последната минута ја круниса подобрата игра на Баерн во првиот полуфинален меч од ЛШ против...
„Македонската фаланга“ доби признание од ИХФ
Првиот човек на ИХФ, Хасан Мустафа испрати писмо до РФМ во кое ги искажува своите импресии од начинот на кој „фалангата“...
Њујорк го торпедираше Бостон со тројки
Никси погодија дури 19 удари зад линијата за три и стигнаа до победа 118:100 за зацврстување на седмата позиција на Исто...
„Металците“ стартуваат со симнувањето на Фени од престолот
 

Најнови вести
Време
Скопје, 11°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 4°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3857, 17.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Сомнителниот „опел“ бил на местото на злосторството
Истрагата продолжува, МВР негира дека има сведоци за петкратното убиство. Во меѓувреме на социјалните мрежи кружат најразлични шпекулации и се шири говор на омраза
Христос воскресна!
Велигден во македонските црковни храмови
Пролетно будење на Зоолошката градина
Околу 200 животни, со исклучок на влечугите и неколку мајмуни, веќе се извадени од зимските живеалишта
Интервју - Духовното и материјалното ретко одат заедно
Бардот на македонското глумиште Мето Јовановски смета дека и, покрај се', во изминатиот период нашите уметници жилаво опстојуваа и достојно се справуваа со сите аномалии и негативни појави
Голем Град може да крие и манастир
Археологот академик Вера Битракова-Грозданова ги сумираше во монографија 40-годишните истражувања на островот во Преспа
Коњановски и Димовски - ривали или усогласен тим
Министерот за земјоделство, социјалистот Димовски, во сенка на својот заменик од ВМРО-ДПМНЕ
Возевме „греит вол волекс“ (Great Wall Voleex) C10 1,5 VVT
Најголемиот кинески производител на возила „Греит Вол“ сериозно настапува на европскиот и на македонскиот пазар
Препорачано од уредникот
Дијалогот во застој, новинарството паѓа
Анализа на „Ирекс“ - Гаранциите за слободата на говорот во македонскиот Устав и медиумската легислатива не можат да обезбедат слобода на печатот
Пијано обезбедување на Обама
Единаесет припадници на тајната и петмина членови на воената служба пиеле прекумерно и се забавувале со проститутки додека го чекале во Колумбија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Секогаш во служба на убавината
Упорноста, доследноста, амбициите и плановите се дел од карактерот на Васка Леонтиќ, основач, раководител, предавач на ПСУ Академија
Едиторијал
Соња Маџовска
Поглед
Сашко Ѓ. Димовски
Мислења
Слободан Најдовски
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |