Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
27.05.2012, 17:05

Македонка победи на „Мис Балкан 2012“

Македонската претставничка Ива Михајловска победи на изборот за „Мис Балкан 2012“ што се одржа вчеравечер во хотелот „Лајв дизајн“ во Белград

Дваесетгодишната моделка од Скопје триумфираше во конкуренција на 30 девојки од балканските држави, а успехот на нашата земја го надополни и втората претставничка од Македонија, 21-годишната Ангелина Јовановска, која ја освои титулата втора придружничка (титулата прва придружничка ја освои претставничката на Србија). Организацијата на патувањето на нашите претставнички беше на модното студио „Црнокрак“, кое ја поседува и лиценцата за учество на овој избор.


Статијата е прочитана 1814 пати.

Испрати коментарПраизведба на „Змејовата невеста“ во прилепскиот театар
Триумф на македонските филмови на „Астерфест“
„Оф-фест“ продолжува да носи музика од сите континенти
Овации за Симон Трпчески и од норвешката публика
Бијонсе изгубила 27 килограми за 4 месеци
Миранда од „Сексот и градот“ се ожени
„Бардо" освои две награди на „Астерфест"
Мето Јовановски со „Еден Пикасо“ награден во Бугарија
„Бурановски бабушки“ ќе градат црква со парите од Евросонг
Уште едно признание за краткиот филм „Години на самотија“
„Златна палма“ за „Љубов“ на Михаил Ханеке
Филмот за племето Мурси ги засрами Европјаните
В година повторно на Евровизија
„Зад ридовите" и „Љубов" фаворити за „Златна палма"
Шведска победник на Евровизија, Калиопи дванаесетта
(ФОТО) Србија ни подари копија од златна маска од Требеништеbb, 28.05.2012 09:03:15
zarem se posomneva nekoj vo ubavinata na nshiot narod,a srekja i sto se odrzalo na balkanot(Belgrad)
далибор, 28.05.2012 15:03:15
Македонките се најубавите зени убедливо во светот не само на балканот...!!!
ss, 28.05.2012 15:21:41
Za bb srekja e sto site ucesnicki bea od balkanot, ne mozese da odberat Anglicanka

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 24°C, Мин: 11°C

Четврток
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | ��порт | Скопје | Забава | Хороскоп |