Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Фатен „мозокот“ за убиствата кај Смилковци

Главниот организатор на петкратното убиство е уапсен во Косово и веднаш е екстрадиран во земјава...

Големи смени во битолската полиција

Како што дознаваме разрешени се шестмина високи полициски службеници...

Грција ја отфрли препораката на Филе

Атина потврди дека за неа не е спорно само името на државата, туку и името на јазикот, граѓаните, па и на македонските производи...

Вести
Инцидентите се неприфатливи, сторителите да се санкционираат
Македонскиот претседател Иванов и неговиот албански колега Бујар Нишани на денешната средба на маргините од 4. Регионален претседателски самит во Будва
Големи смени во битолската полиција
Како што дознаваме разрешени се шестмина високи полициски службеници...
Се самоуби амбасадорот на Србија во НАТО
Бранислав Милинковиќ самоубиството го извршил скокајќи од паркингот на аеродромот во Брисел, пред очите на помошникот ми...
Македонија помалку корумпирана од Грција и Бугарија
Најновиот извештај на Транспаренси ја мери перцепцијата на граѓаните за корупцијата во нивните земји...
Новите мерки на НБМ ќе важат од 1 јануари 2013
Македонија останува во Авганистан и по 2014 година
ЕУ-амбасадорите вечерва ќе разговараат за Македонија
Штрајк „да“, но по правила
Двајца повредени при местење новогодишни светилки на „Партизанска“
Бериша: Aлбанско државјанство за сите Албанци во светот
Пченката што ја јадеме не е токсична
Пронајдена нова масовна гробница во БиХ
Плевнелиев: Бугарската поддршка не е безусловна
СДСМ: Изборот на Неделкова атака врз независното судство
Уредничката на „Вог“ кандидат за амбасадор на САД во Европа
На Балканот цигарите се најскапи во Хрватска, а најевтини во Србија
Дачиќ и Тачи постигнаа согласност околу граничните премини
(ФОТО) Најмалку 230 жртви од тајфунот Бофа на Филипините
 
Магазин
Шоу на утрешниот концерт на Филхармонија
Во Домот на АРМ со Македонската филхармонија ќе настапи атрактивното дуо Игудесман и Џу, кое ја зачинува класичната музика со комични елементи
Бондарчук: „Соларис“ е безвремен филм
Руската актерка Наталија Бондарчук на која „Соларис“ на Тарковски и' го променил животот плени со својата топлина, страс...
Почина легендарниот џез пијанист Дејвид Брубек
Брубек ќе биде запаметен како пионер во воведувањето на азиски ритми во западната музика и со надминување на бело-црната...
Бидете оправдано присутни на акцијата на „Јадро“
Од денеска, независната културна сцена „Јадро“ ќе одржи тридневна акција како водич низ нејзиното 20-годишно постоење...
Книга со поезија, музика и визуелни дела на Џабир Дерала
„Malfunction“ ќе биде промовирана на 12 декември во клубот „Менада“ во Скопската чаршија...
Ново време за Џемс Бонд
iPhone 5 во Македонија од 14. декември
Спорт
(ФОТО) Вардар Про подобар од Загреб во СЕХА лигата
Црвено-црните вечерва во рамките на 11. коло извојуваа победа од 26:23
Јувентус го елиминираше европскиот првак
Залудна беше победата на Челзи над Нордсјеланд од 6:1, кога „Старата дама“ славеше во Доњецк против Шахтјор 1:0, и така ...
Шведска прва од двете меч-топки
Македонките од денеска ќе ја бараат шансата за вториот круг на ЕП...
Ибраими: Ќе играме за навивачите
Останаа уште пет неизвесни позиции за пласман во нокаут-фазата во Лига Европа...
(ФОТО) Мини-фалангата го обели образот
Иако нивните миленички на теренот во СЦ „Чаир“ не им дадоа повод за радување и славење, во текот на целиот натпревар со ...
Пандев почна да тренира со топка
Во Куманово падна и шампионот Галил Гилбора
 

Најнови вести
Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 3°C, Мин: -4°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Интервју - Случајот со Џулијан Асанж е привид
Ликовната уметница Христина Иваноска вели дека дарбата е единствениот простор во кој знае дека е слободна, зашто мислата...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4049, 04.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Апсолутна тишина околу предлозите за името
И две недели по средбата во Њујорк, не се знае што е одговорот на предлозите на Метју Нимиц, а сега и на Кнаус
Усвоен Генералниот план на Скопје
Новиот ГУП кој ќе важи во наредните 10 години зафаќа површина од речиси 9.000 хектари
Одливот на капитал за нас е разочарувачки, за инвеститорите очекуван
Советот на странски инвеститори смета дека е нормално странските компании кои работат во земјава да повлечат дел од заработувачката
На прво место божикните украси и кучето Бо на госпоѓа Обама
Во годинашните декорации има многу рачно изработени предмети кои лесно може да се направат дома, како патриотски венци и украси завиткани во црвено, бело и сино
Домати и вино во замена за воени транспортери
Велика Британија и Германија и' понудиле офсет-програма на Јужна Африка во износ од 300 проценти при тендерот за набавка на подморници
Интервју - Случајот со Џулијан Асанж е привид
Ликовната уметница Христина Иваноска вели дека дарбата е единствениот простор во кој знае дека е слободна, зашто мислата и' е слободна
Без помош нема спас од национализмот
Академик Иван Катарџиев на научниот собир по повод „Сто години од балканските војни“ направи паралела меѓу Македонија денес и тогаш
Штрковите ја губат битката, наталитетот паѓа
Економски причини или мода, во последните години се раѓаат во просек
по 20.000 бебиња годишно, што е половина помалку од пред 50-ина година
Автомобилот владее во ЛА
Се' што е најдобро, најнапредно и налуксузно во светот на автомобилизмот, деновиве е собрано во Лос Анџелес на меѓународниот салон за автомобили
Препорачано од уредникот
Реален или не - јавниот долг повторно расте
На крајот на октомври годинава учеството на задолженоста на земјава во БДП се искачила на 30,6 отсто
Подемот на нацистите во Берлин
Главниот град на Германија во триесеттите беше „најцрвениот во Европа покрај Москва“, а Гебелс требаше да го промени тоа

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
За кого ќе „гласаат“ Ахмети и Тачи во Скопје?
Гласовите на Албанците може да бидат пресудни на изборите за скопски градоначалник
Антипод
Димитар Чулев
Едиторијал
Соња Маџовска
Поглед
Анета Блажевска
Мислења
Слободан Најдовски
Мислења
Александар Станкоски
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |