Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.12.2012, 15:50

Јаневски ги објави имињата за Анталија

Селекторот ги објави имињата на 21 фудбалер со кои ќе патува за Анталија на тест-дуел со селекцијата на Полска, кој се игра на 14 декември

Селекторот Чедомир Јаневски ги објави имињата на 21 фудбалер со кои ќе патува за Анталија на тест-дуел со селекцијата на Полска, кој се игра на 14 декември во познатата турска база. На оваа средба е договорено двете селекции да настапат со играчи од домашниот шампионат.

Сепак тоа не важи за Македонија во чии редови има двајца интернационалци и тоа голманот Кристијан Наумовски од Динамо Букурешт и стоперот Даниел Мојсов, кој беше член на Војводина. Лидерот Вардар има дури шест свои фудбалери, а следи Напредок со четворица. Чуди тоа што од Хоризонт Турново има само двајца фудбалери на списокот за Анталија иако во оваа екипа играат неколку проверени играчи кои заслужија шанса за овој дуел со Полска. Тројца свои играчи има и Шкендија, а ниту еден нема од Металург и Ренова, екипи кои играа во еврокуповите изминатото лето.

Националниот тим в недела се собира во Скопје, а потоа заминува за Турција. Јаневски на списокот ги стави: Мите Цикарски, Милан Илиевски, Остоја Стјепановиќ, Јован Костовски, Драган Георгиев, Предраг Ранџеловиќ (Вардар), Стојан Димовски, Дејан Блажевски (Хоризонт Т.), Владица Брдаревски, Владимир Димитровски (Работнички), Томе Китановски (Пелистер), Седат Бериша, Ндерим Неџипи, Музафер Ејупи (Шкендија), Филип Најдовски, Владимир Петревски, Марко Симоновски, Ристе Марковски (Напредок), Даниел Божиновски (Силекс), Иван Миртов (Брегалница), Кристијан Наумовски (Динамо Букурешт), Даниел Мојсов (Војводина).


Статијата е прочитана 1265 пати.


Испрати коментарЈувентус го елиминираше европскиот првак
Вардар Про подобар од Загреб во СЕХА лигата
Пандев почна да тренира со топка
Челзи се моли за пораз на Јувентус
Во Куманово падна и шампионот Галил Гилбора
Ранетиот Вардар про го пречекува Загреб
(ФОТО) Мини-фалангата го обели образот
Пораз на Мајами и покрај „трипл даблот“ на Џејмс
Сити се прости од Европа
(ФОТО) Ракометарките декласирани од Франција
Љубовта на Бекамови преовладуваше во збогувањето со Галакси
(ФОТО) Вардар есенски шампион
РФМ го опреми „Студио“
Ниш ни бледа сенка од јануари
Грифин ги покори „џезерите“
Француски клуч за „невозможната мисија“
Папуџиева ја пропушта Франција
Македонски фанови ни за лек во Ниш
ПСЖ мора да го победи Порто
Вон пишува историја на снегот во Лејк Луис
Ставрев на Лил - Валенсија
Игокеа го декласираше Партизан!
„Магичните“ мотивирани против Хауард и Лејкерси
Нишкиот аутсајдер го мерка Белград
Вардар про го испушти Магдебург
Поплавата во Боговиње му ги расипа плановите на Вардар
Приведени навивачи на ФК „Ѓорче Петров“
Сите задоволни од ремито во Минхен
Челзи и понатаму очаен!
Бруклин му се поклони на шампионот
(ФОТО) Најубедлив лет на „штрковите“
Уште една победа за Новески со Мајнц во Бундес лигата
(ФОТО) Металург се измачи за осминафиналето
Монтепаски Сиена влезе во фазата топ-16
Преку Шамбери до осминафинале
МЗТ против Шолнок за премин во позитива
Нови порази за Самарџиски и Илиевски
Промоција на Марковски во Скаволини
Резервистите на Спарси го намачија Мајами
Докузовски и Стојановски со порази
Шамбери ќе плати за Кјељце
Вујовиќ има рецепт за Магдебург
Иванов им посака успех на ракометарките на ЕП во Србија
Заре Марковски на клупата на Скаволини
Бензема во јануари на „Стемфорд бриџ“?
Челзи никако да даде гол
Вилја надмина 300 гола во кариерата
Вашингтон ја прекина црната серија
Црвенкоска нов играч на ЖРК Вардар СЦБТ
Во МЗТ нема место за џинови
Лига на шампиони со 64 клуба во 2015 година?
Џорџ Хил го засени Коби
Гол на Новески за Мајнц во Франкфурт
Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот
Металург му наплати на Татран
Пандев се враќа за дербито со Интер
Капело ќе се пензионира во 2014 година
Никси владеат во Њујорк
Најтешка титула за Фетел, најдобра сезона за Алонсо
Од Бразил одрекуваат за Гвардиола
Маскотата за СП Бразил 2014 се вика Фулеко
(ВИДЕО) Милан конечно ја доби „Старата дама“
Барса со плус 11 пред Реал, Меси на минус три од Милер
Бајрамоска прв стрелец на „Турчин куп“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Болт и Феликс најдобри во 2012 година
Паркер ги предводеше Спарси во Торонто
(ФОТО) Фетел третпат светски шампион во Ф1
Вардар го преживеа Турново
„Штрковите“ го прелетаа и Задар
Металург пак го честеше Кјељцеnepismen, 04.12.2012 21:41:49
Milan Ilievski e odlcen igrac ama ne e naspisokot na janevski... citaj malku pred da objavis nesto!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 3°C, Мин: -4°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Интервју - Случајот со Џулијан Асанж е привид
Ликовната уметница Христина Иваноска вели дека дарбата е единствениот простор во кој знае дека е слободна, зашто мислата...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |