22 Скопјанец загина во сообраќајка во Тафталиџе
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
12.12.2012, 14:15

Скопјанец загина во сообраќајка во Тафталиџе

Скопјанецот Спасе А. (49) загина во сообраќајна несреќа што во вторникот околу 14,20 часот се случи на раскрсницата од улиците „Дрезденска“ и „Анкарска“ во скопската населба Тафталиџе. Според МВР, 49-годишниот маж, управувајќи товарно возило „рено“, сопственост на ЈП „Комунална хигиена“, изгубил контрола, излетал од патот и удрил во бетонски столб од влез во куќа. Несреќниот скопјанец починал на самото место. (Г.А.)


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Магла

Недела
Грмотевици
Макс: 4°C, Мин: 1°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова совладетелка (28)
Јованка е загрижена: "Ќе ме растргат по смртта на Тито"! .„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Отворен конкурсот за „Роман на годината“ за 2012
„Утринс��и весник“ 14. пат ќе ја додели престижната литературна награда...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен маг��зин |