Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Та Неа“ - Отворена врата за Скопје, но под услови

Весникот пишува дека овој пресврт е резултат на интензивниот притисок што во последно време Брисел го прави врз Атина...

Неодговорно е да се лицитира со името

Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев ги отфрли шпекулациите за наводниот предлог Северна Република Македонија од медијаторот Метју Нимиц...

Електронски лиценци за транспортери и градежници

Фирмите нема да имаат обврска да се појават во Агенцијата за вработување или во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување туку целокупната документа...

Вести
Арифи: САД се надеваат на позитивни заклучоци од Брисел
Потпретседателот на Владата по вчерашните средби со претставници на американскиот Стејт департмент
Неодговорно е да се лицитира со името
Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев ги отфрли шпекулациите за наводниот предлог Северна Република Македонија од медиј...
Снегот најавува богата зимска туристичка сезона
На скијачките терени на Бистра, во зависност на која височина се наоѓаат, наврнаа и над 60 сантиметри, а за скијање се п...
Морси ја повлече декларацијата, но не се откажува од референдумот
Египетскиот претседател со уставната декларација се здоби со големи законодавни овластувања, а го ограничи надзорот на с...
СДСМ: ЕЛЕМ и МЕПСО да инвестираат во енергетски капацитети
Монти си оди, Берлускони се враќа
На Попова Шапка половина метар снег
Парламентарни избори во Романија
Сараќини: Граѓаните порационално да ја користат енергијата
Врачени државните награди „Св. Климент Охридски“
Странците полесно ќе купуваат недвижнини
Отворен тендер за концесионер за трамвајот
Тројца повредени на наплатната рампа Желино
Запленет хероин вреден 100.000 евра
Земјотрес во Струшко
Коалициските партнери се најодговорни за меѓуетничките односи
Македонија ќе почне со организирање на Интернет лотарија
 
Магазин
Македонските револуционери во џебна енциклопедија
Автор на енциклопедијата е Славчо Ковилоски, а содржи 400 револуционери и исто толку фотографии
„Беј д’фиш“ го најавуваат новиот албум за крајот на светот
Албумот насловен како „At The End Of the Sand“, излегува на 21 декември 2012 година како коментар на четирите милијарди ...
Мозаици на Газанфер Бајрам во „Матица ексклузив“
Изложбата ќе биде отворена утре во 12 часот во просторите на „Матица ексклузив“...
Возбудлив крај на мултикултурниот и разнобоен „Таксират 14“
Во арената „Метрополис“ заврши четиринаесетката на „Таксират“ со музика за неколку илјади уши со различен звучен сензиби...
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Балетски гала концерт „Прослава на танцот“
Во Македонската опера и балет вечерва се одржа балетскиот гала концерт „Прослава на танцот“, на кој настапија најголемит...
Спорт
Ракометарките последни во Европа
Пораз и од Данска со 37:30 во завршното коло од групата Б во Ниш
Торес проработи, сините „запалија“
Челзи го совлада Сандерленд со 3:1 на гости, а Фернандо Торес постигна два гола...
Баерн го продолжи походот кон титулата
Бранителот на круната Борусија Дортмунд загуби од Волфсбург 3:2, судијата Волфганг Штарк имаше свој удел...
Металург и Вардар на делба на 2. место во СЕХА лигата
Македонскиот шампион на тешкото гостување во Нашице против Нексе славеше со 28:27, а црвено-црните лесно дојдоа до ...
(ЕП ВЕСТИ) Место „Фаланга“, Карлеуша во „Студио“
Официјалната фан-зона за македонските навивачи во Ниш по само два дена од отворањето беше раскитена од македонските знам...
УЕФА: Повеќе европски земји домаќини на ЕУРО 2020
 

Најнови вести
Време
Скопје, -2°C

Слаби снежни врнежи

Недела
Делумно облачно
Макс: -1°C, Мин: -8°C

Понеделник
Ведро
Макс: 1°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (22)
Вознемиреноста на Стане Доланц. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Од боемска феминистка до буржујка
„Припадничките на мојата генерација не треба повеќе да бидат феминистки“, заклучила Бруни-Саркози и на себе го привлекла...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4053, 08.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Интервју - Недостижен од оправдани причини
Претконцертно со Влатко Илиевски. Штом излезе албумот „Нека биде по твое“, некако логично ми беше да направам и концертн...
Репортажа - Најпасивен регион со волшебна природа
Порече е етнографска областа, целата е котлина, која од сите страни е опколена со планини....
Номинација за „Греми“ за македонскиот филмски оркестар „Ф.А.М.Е.С“
„Вински фестивал“ во „Метрополис арена“ од 12 до 15 декември
Како е да се биде кралска трудница?
Тру��ниците со „сина крв“ не важат за разгалени. Ако се суди според претходничките на Кејт, и кралицата Елизабета и принц...
Од боемска феминистка до буржујка
„Припадничките на мојата генерација не треба повеќе да бидат феминистки“, заклучила Бруни-Саркози и на себе го привлекла...
Ѓаволот ќе носи „прада“ како амбасадорка
Иако е неизвесно дали 63-годишната Ана Винтур навистина ќе ги напушти гламурозните канцеларии на „Вог“ во Њујорк, запозн...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |