Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
02.04.2012, 13:06

Пронајден учесникот во фаталната сообраќајка кај Липково

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што вчера се случила на регионалниот пат Куманово – село Липково, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Сообраќајката, помеѓу товарно моторно возило и патничко моторно возило „голф“, се случила на мостот на реката Липковка пред влезот на селото Опае, при што возачот на патничкото возило Орхан Ш.(37) од село Матејче го загуби животот. Лекар од Брза помош констатирал дека Орхан Ш. починал на местото на несреќата.

Полициските службеници откриле кој е возачот на товарното возило кој избегал од местото, по што ноќеска околу еден часот по полноќ, А.А.(23) од Куманово е пронајден и приведен во СВР Куманово, а товарното возило е пронајдено во селото Стрима.

Во тек е изготвување кривична пријава за сторени две кривични дела – „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќај“ и „неукажување помош на лице повредено во сообраќајна незгода“, по што возачот А.А. заедно со кривичната пријава ќе биде спроведен до надлежното Основното јавно обвинителство.


Статијата е прочитана 1946 пати.

Испрати коментарИталијански бизнисмен и' остави на црква 1,7 милијарди евра
Кафуле во дворот на гимназијата „Јосип Броз Тито“
Нов Светски трговски центар никна над Менхетен
Два нови случаја на педофилија
Магични печурки на македонско мени
„Топлификација“ нема да дели дивиденда
Иванов се сретна со шефот на унгарската дипломатија Мартоњи
Почина најстарата потомка на отоманската династија
Фатален пожар на московски пазар
Најмалку седум жртви на пукање во американски колеџ
Унгарскиот парламент ја прифати оставката на претседателот Пал Шмит
Како експлодираше „Детонаторот“ во Кочани
Полицијата ги фати малолетниците обвинети за инцидентите во Тетово
Руралните средини ќе добијат 680 интернет киосци
Авион падна во Сибир - 12 преживеани
Србија во шок по трагедијата во дискотека во Нови Сад
МВР пресече меѓународен канал на трговија со хероин
Приведени 23 лица осомничени за насилство
Заврши процесот на денационализација
Меркел - Иднината на ЕУ е политичка унија
Почина архитектот Борис Чипан
Нимиц - Можно е решение за името, кое ќе им одговара и на двете страни
Прекршочни пријави за професорите од Хемиското училиште
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Во Италија уапсени 58 членови на мафијата Ндрангета
За спас на еврозоната договорени 800 милијарди евра
Професори тепале ученици во Хемиското училиште
Запленето големо количество брендирани парфеми, часовници и метални палки
Северна Кореја почна со полнење на ракетата
Иванов - Во Чикаго да се преиспита заклучокот од Букурешт за Македонија
Драчевец пукал кон деца, нема повредени

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Делумно облачно

Среда
Локални грмотевици
Макс: 22°C, Мин: 7°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |