Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
29.03.2012, 12:30

Запленето големо количество брендирани парфеми, часовници и метални палки

Тимот на Мобилната единица за прекуграничен криминал при Секторот за гранични работи и миграции (СГРМ), по извршена контрола на камион „мерцедес“, со кумановски регистерски ознаки, пронајде и одзеде поголема количина парфеми и рачни часовници со сомнително потекло. 

Камионот, сопственост на фирмата „Лека транспорт“ - Куманово кое превезувало разна стока на релација Бугарија-Македонија-Косово, а увозник била фирмата “Дона турс“ од Приштина, е сопрено поради претходно добиени опративни сознанија дека во него се превезува криумчарена стока, информира МВР.

- Во содејство со Царинските служби скината е пломбата на камионот и на царинскиот терминал Дени-Интернационал беше извршен детален преглед на возилото. Притоа, беше пронајдена и одземена криумчарена и брендирана стока и тоа парфеми: „Paco Rrabane“ - 32 парчиња; „Emporio Armani“ - 10 парчиња; „Lacosta“ - 7 парчиња; „Calvin Clein“ - 4 парчиња; „Gucci“ - 3 парчиња; „Hugo Boss“ - 6 парчиња. Потоа следните марки рачни часовници: „Calvin Clein“ - 102 парчиња; „Emporio Aarmani“ - 9 парчиња; „Dolche Gabana“ - 120 парчиња; „Ferarri“ - 102 парчиња; како и 198 парчиња електрични сијалици „Phillips“ и 84 комплети телескопски метални палки „Police”, се вели во соопштението од МВР.


Статијата е прочитана 1837 пати.

Испрати коментарМВР пресече меѓународен канал на трговија со хероин
Приведени 23 лица осомничени за насилство
Заврши процесот на денационализација
Меркел - Иднината на ЕУ е политичка унија
Почина архитектот Борис Чипан
Нимиц - Можно е решение за името, кое ќе им одговара и на двете страни
Прекршочни пријави за професорите од Хемиското училиште
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Во Италија уапсени 58 членови на мафијата Ндрангета
За спас на еврозоната договорени 800 милијарди евра
ОХИС повторно се продава
Пожар во фабриката за безалкални влакна
Професори тепале ученици во Хемиското училиште
Северна Кореја почна со полнење на ракетата
Иванов - Во Чикаго да се преиспита заклучокот од Букурешт за Македонија
Драчевец пукал кон деца, нема повредени
Албанска партија промовира обединување на Албанија и Косово
Џорџ Буш постариот ќе го поддржи Мит Ромни
Борисов- Бугарија ќе стане гасоводен центар на Балканот
Грчката полиција пронајде статуа стара 2.500 години во близина на Атина
Европскиот парламент може да го отфрли договорот АКТА
Пад на индустриското производство за 8,8 проценти
Уставниот суд укина 12 члена од Законот за лустрација
Папата се сретна со кубанскиот претседател Раул Кастро
Иванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |