Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
31.03.2012, 19:08

Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата

Последниот натпревар од оваа рунда Блекбурн – Манчестер Јунајтед се игра в понеделник

Екипата на Манчестер Сити полека ја губи борбата за шампионската титула откако попладнево во натпревар од 31.коло одигра нерешено 3:3 со Сандерленд пред своите навивачи.

Популарните „граѓани“ со двата гола во последните минути успеаја да освојат еден бод и сега со натпревар повеќе имаат два бода помалку со Манчестер Јунајтед.

На другите натпревари денеска беа постигнати следниве резултати: Астон Вила – Челзи 2:4, Евертон – БВА 2:0, Фулам – Норвич 2:1, Квинс Парк Ренџерс – Арсенал 2:1, Виган – Стоук 2:0 и Вулверхамптон – Болтон 2:3. Утре играат: Њукасл – Ливерпул и Тотенмхем – Свонси.

Последниот натпревар од оваа рунда Блекбурн – Манчестер Јунајтед се игра в понеделник. Табела: Манчестер Јунајтед 73 бодови (натпревар помалку), Манчестер Сити 71, Арсенал 58, Тотенхем 55 (натпревар помалку), Челзи 53, Њукасл 50 (натпревар помалку), Евертон 43, Ливерпул 42 (натпревар помалку).


Статијата е прочитана 671 пати.

Испрати коментарЗамина легендарниот голгетер Џорџо Киналија
Победа на македонските ватерполисти против Холандија
Ѓоковиќ - Го играм мојот најдобар тенис досега
Македонските ватерполисти поразени од Грција
Ракометарите неуверливи пред Гетеборг
Брајант донесе победа за Лос Анџелес Лејкерс
Фени и МЗТ на една победа до финалето во плеј-офот
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Делумно облачно

Среда
Локални грмотевици
Макс: 22°C, Мин: 7°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |