Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
31.03.2012, 16:55

Среќни вести од трите дневни весници за кумановци

Повеќе од три часа акција „Среќни вести“ беше организирана на Градскиот плоштад во Куманово за читателите. Кумановци кои слободното време го поминуваат во меѓусебни средби на Градскиот плоштад и оние кои беа на поминување безмалку без исклучок застануваа и купуваа некој од трите дневни весници на МПМ.

Бевме пријатно изненадени од масовноста во Куманово, каде многумина денеска си ја пробаа среќата, а истовремено и добија весник.

Кумановката Габриела Крстевска вели дека често купува „Дневник“ и иако до сега лозовите биле без добивка, таа ги испраќа за учество во наградната игра „Среќни вести“.

– Во животот никогаш не сум добила ништо на среќа, но никогаш не се знае. Можеби оваа наградна игра ќе ми овозможи да добијам една од наградите кои во денешно време навистина се привлечни. А и ако не добијам ништо барем ќе имам весник за читање, вели Габриела.

Акцијата во Куманово е втора, по онаа минатиот викенд во Скопје. (С.А.Ј.)


Статијата е прочитана 1481 пати.

Испрати коментарМодниот викенд стана модна недела
„Џек и Џил“ убедливо најнаграден филм со Златни малини
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Времето денеска- Облачно и дождливо
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Н��градата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 17°C, Мин: 2°C

Вторник
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |