Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
29.03.2012, 11:09

Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите

Шпански проститутки одлучија да им ги ускратат своите услуги на банкарите се додека не се согласат да им дадат поповолни кредити на семејствата и фирмите

За банкарите доаѓаат тешки денови. Имено, елитните шпански проститутки одлучија да им ги ускратат своите услуги на банкарите се додека не се согласат да им дадат поповолни кредити на семејствата и фирмите кои имаат финансиски проблеми, пишува весникот „Дејли Мејл“.

Проститутките од Мадрид се одлучија на ваков штрајк и потврдија дека ќе протестираат се додека банкарите не одлучат да бидат општествено поодговорни и не почнат да даваат поголеми кредити за загрозените Шпанци. Според тврдењата на проститутките, снаодливите банкари одлучиле со мамење сепак да дојдат до својата цел, па се претставувале како архитекти и инженери.

- Професиите кои тие ги кажуваат одамна не можат да си дозволат тарифа која се движи од 300 евра на час, изјавила една проститутка.

Најголемото здружение на луксузни проститутки во Мадрид го започна овој штрајк, сметајќи дека единствено тие имаат реална можност да извршат притисок врз банкарите.

- Штрајкуваме веќе три дена и сметаме дека тие нема да издржат уште долго, истакна Ана, една од девојките.

Се започнало кога Луциа, исто така елитна проститутка, одлучила да му ги ускрати своите услуги на еден банкар доколку не и одобри кредит.

Масовен штрајк елитните проститутки најавија за денеска, кога на улиците низ градовите во Шпанија ќе излезат голем број невработени луѓе.


Статијата е прочитана 1304 пати.

Испрати коментарСреќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Времето денеска- Облачно и дождливо
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |