Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
28.03.2012, 23:05

Милан и Барселона тактички без голови, Баерн подобар во гости

Баерн, како и Реал, многу блиску до полуфиналето во Лигата на шампионите

Во двата четвртфинални меча во рамките на Лигата на шампионите Милан и Барселона одиграа претпазливи 0:0, но предноста сега во реваншот ја има Барселона која ќе игра на свој терен, а Марсеј изгуби од Баерн со 0:2. Стрелци беа Гомез и Робен.


Статијата е прочитана 721 пати.

Испрати коментарСамо бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македонија
Фернандо Алонсо најдобар во МалезијаIstocna Makedonija, 29.03.2012 11:03:39
Fudbalskite giganti,Barsa i Milan,so taktiziranje, opstrukcija,dekadentna,kalkulantska i ziheraska igra ja unistija ubavinata i vozbudlivosta na ,,naj- vaznata sporedna rabota na svetot!Dolzni se vo revansot da se rehabilitiraat!
skopjanec, 29.03.2012 17:14:01
Ono sto go vidovme na TV toa e antipropaganda na futbalot. Sramota za Milan 90 min. se branea so 11 igraci.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |