Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
28.03.2012, 13:04

Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган

Оскаровската е во преговори да ја игра улогата на сопругата на поранешниот претседател на САД, Роналд Реган

Оскаровската Џејн Фонда е во преговори да ја игра улогата на Ненси Реган, сопругата на поранешниот претседател на САД, Роналд Реган, во филмот на Ли Даниелс, пренесуваат денеска светските медиуми.

Филмот ќе зборува за батлерот на Белата Куќа, Јуџин Ален, кој работеше за осум претседатели на САД, пренесува сајтот „Варајети“.

Фонда (74) е позната по својот политички активизам и ставови кои се спротивни од оние на Реган, кој беше претседател на САД од 1981 до 1989 година.

Актерот Форес Витакер наводно е во преговори за улогата на Ален, додека познатата водителка Опра Винфри е во преговори за улогата на неговата сопруга.

Линдон Џонсон и Ричард Никсон најверојатно ќе ги играат Лиам Нисон и Џон Кјузак, а продуцентите се надеваат дека снимањето ќе почне ова лето.


Статијата е прочитана 494 пати.

Испрати коментарСреќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Времето денеска- Облачно и дождливо
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |