Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
28.03.2012, 13:41

После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил

Клучот од првиот извлечен автомобил Цитроен Ц1 од играта на среќа Експрес лозот „Среќни вести“, е во рацете на Добрилка Ваканска од Берово

Добрилка Ваканска од Берово, последниве 30 години упорно играла на сите игри на среќа на Државна лотарија на Македонија и конечно овој понеделник и се падна големата неделна добивка од играта на среќа Експрес лоз „Среќни вести“ – автомобил Цитроен Ц1.

„На сите читатели на дневните весници Дневник, Вест и Утрински весник и на сите играчи на игри на среќа сакам да им порачам да продолжат да читаат весници и да играат игри на среќа, затоа што само тој што игра тој добива. Еве јас денес добив автомобил, претходно сум добивала само поситни парични добивки. Навистина сум среќна и бескрајно благодарна на Медиа Принт Македонија и Државна Лотарија на Македонија што ми ја донесоа оваа среќа“.Ова не е првата голема добивка на 64 годишната Добрилка, претходно имала среќа да и се падне седумка на лото, но за жал не успеала да ја пријави добивката на време и не ја подигнала.

„Сега прв пат имам голема добивка на рака. Со вас имам сигурно искуство. Некаде во 90те ми се падна седумка на лото но јас бев на боледување дома и не успеав да го проверам ливчето кое испадна дека е добитна комбинација. За жал, рокот на пријавување на наградата веќе беше поминат и не успеав да ја подигнам. Сепак, денешниот клуч на рака за автомобилот Цитроен Ц1 е само доказ дека моето упорно играње игри на среќа конечно се исплати“.

Добрила ќе продолжи да игра. Во Берово сите ја знаат, таа и на најголем студ излегува надвор да уплати лото или да купи гребка. Вели, сака да се коцка со државата, а има и среќа.

Дневните весници Дневник, Утрински весник и Вест бездруго редовно ги чита. Сега, Експрес лозот „Среќни вести“ прилепен на нејзините омилени дневни весници и е дополнителна добивка како редовен читател а и голема мотивација како редовен играч на игри на среќа.

Автомобилот Цитроен Ц1 ќе го вози нејзиниот сопруг, бидејќи таа не вози. Сега е во пензија и ужива чувајќи ги своите две внучиња.


Статијата е прочитана 867 пати.

Испрати коментарСреќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Времето денеска- Облачно и дождливо
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |