22 Македонски државјанин уапсен со 13 килограми марихуна
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
03.12.2012, 13:54
Македонски државјанин уапсен со 13 килограми марихуна

Српската полиција уапсила македонски државјани со над 13 килограми марихуана, на граничниот премин Хоргош. Акцијата се случила во петокот навечер кога 35-годишниот Нуредин А. се обидувал да ја напушти Србија и да замине во Унгарија.

Како што пренесуваат српските медиуми, дрогата била скриена во бункер, односно во посебно направениот двоен под на авотмобилот „цитроен“, со македонски таблички.

По спроведувањето на Нуредин му е изречено 48 часовно полициско задржување. Тој се очекува да биде предаден на истражен судија од Вишиот суд во Суботица и да му одреден притвор за недозволена трговија со дрога. (Љ.С.)

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Делумно облачно

Вторник
Облачно
Макс: 4°C, Мин: -1°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 6°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелкa (18)
Ранковиќ на мета на Јованка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Телото како платно
Германска уметница Гезине Марведел за создавање на своите уникатни уметнички дела не користи традиционално сликарско пла...
(ФОТО) Четири милиони деца-робови во Бангладеш
Многу од деца помлади од 14 години во Бангладеш поголемиот дел од денот го поминуваат работејќи во многу лоши услов...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |