Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ЕП 2012) Португалија до витални бодови на ЕП

Португалците ја совладаа Данска со 3:2 и се вратија во игра за четвртфинале во групата Б, победничкиот гол дело на Варела во 87 минута по низата прома...

Армијата не знае што да прави со „сухоите“

Авионите „Су-25“ се приземјени уште од 2004 година како неперспективни...

Дојче Веле- ЕУ ја толерира блокадата на Македонија

Верувам дека бесконечната приказна со името ќе заврши многу скоро, вели Франко Фратини...

Вести
СРД и ја одзеде дозволата на Телевизија А2
На одлуката на Советот реагираше Самостојниот синдикат на новинари...
Робин О Нил: Македонија во ОН да биде примена под уставното име
Многу работи сега ќе зависат од изборите во Грција овој месец, поранешниот медијатор на ОН во грчко-македонските разгово...
Тринаесет години затвор за „Ајдукот“ од „Франкфурт мафија“
Судот изрече високи затворски казни за 29 обвинети за трговија со дрога и перење пари...
ЗНМ и Владата се договорија за декриминализација на клеветата
Стратегиско партнерство меѓу МПМ и „Европа прес-холдинг“ од Загреб
Повторно ќе се воведе „мајчината книшка“
Четворица повредени при експлозија во фабрика
Скопје е најефтина европска метропола за живот
Mомчиња повредени кај „Мавровка“
 
Магазин
Необични совети за разладување
Писателот Зоран Пејковски добитник на „Празник на липите“
Песната „Завештание‘“ и' ја посветив на поетесата Христова-Јоциќ, изјави наградениот поет...
Во парк утре почнува „Скопје креатива“
Фестивалот кој го организира Град Скопје до 16 јуни ќе понуди низа интересни содржини...
Англичанец има дресови од 194 репрезентации
На Ник Ворик му недостасуваат уште 15 за комплетирање на колекцијата од сите земји членки на ФИФА...
Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години
Минатата година и склучените и разведените бракови бележат пораст...
Спорт
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови
Португалците ја совладаа Данска со 3:2 и се вратија во игра за четвртфинале во групата Б, победничкиот гол дело на Варел...
(ЕП 2012) Полјаците и Русите без победник во меч од висок ризик
Дуелот во Варшава заврши 1:1, стрелец за "зборнаја" беше Џагоев со неговиот трет гол на ова ЕП, бод за ко-домаќинот на т...
(ЕП 2012) Чешка за шест минути ја урна Грција
(ЕП 2012) Франција и Англија си поделија по бод
(ЕП 2012) Шевченко за дебитантска победа на Украина
(ЕП 2012) Хрватите сигурни против Ирска
(ЕП 2012) Италија извлече реми со Шпанија
(ЕП 2012) Данска ја изненади Холандија
(ЕП 2012) Гомез кобен за Португалија
Оклахома поведе во финалето на НБА лигата
„Громовите“ пред своите навивачи го совладаа Мајами Хит со 105:94...
Николовски и Д. Стојановски нови имиња во МЗТ Скопје
За дебито во АБА-лигата приоритет на „металците“ се македонските репрезентативци, четворица веќе потпишаа...
Подготвени за „фластер“ врз Лазаров
 

Најнови вести
Време
Скопје, 27°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 13°C

Четврток
Сончево
Макс: 30°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Одлуката на Хашкиот суд е важна, но таа не го решава прашањето за името

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3855, 12.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Владата се премисли, го тргна Симеон Радев од зградата на МНР
По лавината реакции Владата ја oтстрани скулптурата на Симеон Радев и на тоа место го постави Жан Моне
ВМРО-ДПМНЕ се уште му врти грб на Глигоров
Владејачките пратеници нема да гласаат „за“ иницијативата да се установи државна награда во чест на првиот шеф на државата
Во Македонија живеат над 350 „фантоми“
Лицата без документи се обесправени, живеат во сиромаштија, често мигрираат и се исклучени од општеството
Театрите од внатрешноста ќе го окупираат Драмски
Седум претстави од седум града во Македонија ќе го претстават најдоброто од минатата година
Анкета - Име што заслужува почит
Граѓаните поделени околу иницијативата за нова наградата „Киро Глигоров“ и можноста за чествување на првиот претседател
Од министрите не остана работа за промоторите
Во походот по странски инвестиции не се штеди, министрите, премиерот, па и претседателот, сите го бараат спасот за излез од кризата во нови инвестиции
Велигденски ручек - Семејна топлина на трпеза
Велигден е празник на радоста и среќата, но и вистинска можност целото семејство да се собере на заедничка трпеза
Препорачано од уредникот
Од 50 до 100 евра ќе загубат пензиските сметки на вработените
Штета од околу 20 милиони евра ќе имаат пензиските друштва ако порано ја продадат еврообв��зницата, како што бара државата
Еден сплав ќе биде ресторан, друг салон-бар
До летото 2013 година ќе биде изграден бродот кај МЕПСО, а другиот треба да биде готов за две години

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Сите во акција за полнење на гладниот буџет
Најновите мерки на НБМ се причина некои експерти да се посомневаат дали и таа ќе заигра на картата на владината политика
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Тина Иванова
Полемика
Ерол Ризаов
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |