Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Седум нови индустриски зони во следните месеци

До почетокот на ноември ќе почне изградбата на економските зони во Кичево, Прилеп, Гевгелија и Струга, а најдоцна до април следната година и во Радови...

Обезбедени 144 милиони денари за учениците од ранливи семејства

Минатата година оваа можност ја искористиле над 8.000 социјално ранливи семејства...

(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон

Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...

Вести
Утре топлотен бран од жолта фаза
Температурата ќе се движи од 33 до 41 степен, а ќе има и висок УВ индекс 9
Груевски без коментари за името, го кани Самарас на средба
Од кабинетот на Груевски соопштија дека во следните месеци премиерот ќе се воздржува од какви било коментари кои се...
Црвенковски: Што разговараше државниот врв со Бан Ки-мун?
На митингот во Охрид, покрај другото, СДСМ ќе го промовира кандидатот за градоначалник Александар Петрески, кој веќе два...
Вељаноски задоволен од работењето на Парламентот
Според него, Собранието повторно во извештајот на Европската комисија за напредокот на земјата ќе добие добра оценка...
(ФОТО) Свечен пречек за контингентот на АРМ од мисијата ИСАФ од Авганистан
Полицијата откри 46 илегални танчерки
Сончево со умерен ветер
Избрана новата српска Влада
Арачиновец ветувал и наплатувал за лажни вработувања во МВР
Пентагон ja минимизира улогата на Ал Каеда во Сирија
Аврамопулос „разочаран од провокативните изјави на Груевски“
Самарас се сретнa со претставниците на „тројката"
Локализиран пожарот на патот Струмица-Валандово
Убиен 53-годишен маж во охридското село Орман
Јанкулоска: Многукратно расте ефикасноста на МВР
Вашингтон повика на директни разговори меѓу Атина и Скопје
Еквадор бара гаранции од Британија за Џулијан Асанж
Он-лајн нарачки на услугите на „Македонски телеком“
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Сексот е само средство за смирување
Ведрана Рудан, писателка, колумнистка, жена што е на „ти“ со иронијата и сарказмот
Битола подготвена за „Илинденски денови“
Програмата ќе биде надградена со придружни манифестации, а првпат ќе бидат понудени проекции на етно-филмови...
„Медеја“ на Кокотовиќ вечерва на „Стоби“
Во рамките на фестивалот „Стоби“, Битолскиот народен театар вечерва ќе ја одигра претставата „Медеја“ од Хајнер Мил...
Постери за Олимпијадата изложени и во Скопје
Во Скопје ќе можат да се погледнат до 9 септември, а летово овие постери се изложени и во музејот „Тејт“...
Принцот Вилијам не ја сака Пипа во својот дом
„Кејт нема многу луѓе во своето опкружување со кои може да се олабави и да биде тоа што е, па помислила дека би било доб...
Се ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун
Спорт
Заедништвото е најважниот олимписки идеал
Кралица Елизабета им посака на спортистите од сите земји-учеснички на Олимписките Игри да имаат успешни и радосни Игри
Блажевски поспор три секунди од личниот рекорд
Блажевски пливаше на шестата патека во првата квалификациска група составена од пет пливачи и го освои третото место...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
Олимпискиот дух е ослободен
Почетокот на 30. Олимписки игри беше означен точно во 20:12 часот по локално време, како симбол на годината...
(ФОТО) Македонското знаме подигнато во Олимпиското село во Лондон
Утре во 10 часот е првиот настап на македонските спортисти - Марко Блажевски ќе плива на 400 метри...
Федерер го заобиколи олимпиското село
Европскиот шампион се откажа од трката на 100 метри
 

Најнови вести
Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3939, 25.07.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Трендовска политика: Ручек за испитување на пулс
Скопјани вчера првпат присуствуваа на директни разговори со медијаторот на ОН, кој со премиерот имаше средба во кафе-ресторанот „Тренд“
Синдикатот и Владата - два лика во едно огледало
Живко Митревски е повеќе од две години во главната фотелја на Синдикатот, период во кој немало ниту еден штрајк или протест
Аферата за прислушување го тресе Лондон
Ребека Брукс и Енди Коулсон обвинети во аферата за прислушување на мобилните телефони
Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Музичкиот проект „Биоскопија“ со Горан Трајкоски и Елена Христова, утревечер ќе ја има концертната промоција и на „Битфест“
Инвазија на гламурозни убавици во Лондон
Најлуксузните светски јахти го полнат Кралското пристаниште во британската престолнина како ексклузивни посетители за време на ОИ
Пожарот во Струмица усмрти двајца браќа
Прогнозите на лекарите се дека тешко ќе преживее и третиот пациент, кој има изгореници од трет и од четврти степен
СДСМ не го менува тимот што победува
Од првата „четворка“ на СДСМ, засега во лов на трет мандат, јавно не е промовиран само актуелниот градоначалник Стевче Јакимовски
Стадионот го менува името за 95 милиони фунти
Олимпискиот стадион во Лондон би можел да го носи тоа име само четири месеци, комисијата планира да го продаде називот по завршување на олимпијадата
Битола, посакувана транзитна дестинација
Хераклеја, музејските поставки, Широк сокак, црквите, џамиите, Филип Втори, Старата чаршија, Пелистер се само дел од културното наследство
Препорачано од уредникот
Големо апсење на поранешни соработници на Љубе Бошкоски
Единаесет години по убиството на Марјан Тушевски во Скопје, Обвинителството бара да се отвори случајот
Филе: Балканлукс не е моја идеја
Одлуката за преоѓање во втората фаза на Спогодбата за стабилизација и асоцијација и овојпат блокирана

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Невработеноста на Балканот неподнослива
Во Македонија, Србија и Босна и Херцеговина растат невработеноста, сиромаштијата и цените, само платите стојат замрзнати
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Тина Иванова
Мислења
Нано Ружин
Мислења
Роберт Шилер
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |