Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Скопје
17.07.2012, 17:48

Граѓаните ќе ја подобруваат работата на градските служби

Градските власти со помош на граѓаните ќе ја подобруваат ефикасноста на работата на градската администрација. Отворија анкета преку која корисниците на услугите на градските служби можат да ја оценат нивната работа, ефикасноста, подготвеноста за соработка....

„Дали сте задоволни од ефикасноста на работата“, „Како го оценувате квалитетот на нашите услуги“ се дел од неколкуте прашања од анкетата која ќе трае во наредниов период. Граѓаните истовремено можат да дадат предлози, забелешки и мислења за услугите што ги нудат градските служби. Заинтересираните граѓани можат да се вклучат во анкетата преку веб-страницата на Град Скопје www.skopje.gov.mk.

Целта на анкетата, како што објаснуваат од Град Скопје, е да се зголеми ефикасноста и квалитетот во работата на градските служби.

„Со учеството во оваа анкета, граѓаните имаат можност да ја оценат работата на администрацијата преку тоа колку се задоволни од услугите кои ги нуди Градот, ефикасноста во сервисирањето и степенот за информираноста за овие услуги“, објаснуваат градските власти.


Статијата е прочитана 200 пати.

Испрати коментарПовеќенаменска сала на местото на „стадионче“ во Ново Лисиче
Колку ќе биде безбеден скопскиот Менхетнjas, 18.07.2012 10:07:35
ve povikuvam kako graganin da prosetate niz klinickiot centar Skopje, nasata vrvna zdravstvena ustanova i univerzitetski centar da go vidite smetot, plasticni kesi i sisiinja, otvoreni sahti, pirej do kolena,skrseni nekogasni ogradi, dupki po ulicite pa da vidime kako se cuvstvuvame kako luge vo edna takva okolija. GRDO I PONIZUVACKI

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Претежно облачно

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |