Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
18.07.2012, 13:19
Џереми Лин и официјално нов играч на ХјустонЊујорк не ја израмни понудата на екипата од Тексас, која на плејмејкерот му овозможува тригодишен договор вреден 25,1 милиони долари

НБА сензацијата од минатата сезона, Џереми Лин е нов член на Хјустон, откако Њујорк не ја израмни понудата на екипата од Тексас, која на плејмејкерот му понуди тригодишен договор вреден 25,1 милиони долари.

Доколку тоа се случеше, Лин и во иднина ќе го носеше дресот на никси, но водечките луѓе на клубот од „големото јаболко“ сметаа дека е нереално да му се платат 25 милиони долари за тригодишен договор на кошаркар кој што има одиграно само неколку месеци на највисоко ниво, а згора на тоа имаше и сериозни проблеми со повредите во финишот од ланската сезона.

Во регуларниот дел од сезоната Лин во просек по натпревар имаше 14,2 поени и 6,2 асистенции. Плејоф серијата против Мајами тој ја пропушти поради повреда на стапалото.

„Пресреќен и горд сум што ќе бидам дел од Хјустон рокетс. Исто така, голема благодарност до Њујорк никс за шансата што ми ја укажаа, ланската година беше убедливо најубавата во мојот живот“ - порача Лин преку својот твитер профил.
Статијата е прочитана 290 пати.

Испрати коментарАлонсо ја освои Големата награда на Германија
Интер го освои „Тим купот“
Пандев стрелаше против Баерн
Билетите за БАТЕ Борисов како алва
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Омерагиќ и Ѓорѓиоски во претседателска трка
Британците очекуваат жетва на медали
Олимпискиот тениски турнир без Надал
Хамилтон останува верен на Мекларен
Ренова ќе го пропушти Ливерпул, Металург со Плзен
Вардар преку Бате до Скендербег или Дебрецин
Ренова поразена од Гомел со 0
Металург со два голa негатива се враќа од Полска
Олимпиското злато вреди 620 долари
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Ракометарите повторно во група против Данска
Ренова сака чиста мрежа со Гомел
Металург по гол во Хоржов
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Комплетирано второто квалификациско коло од Лигата на шампиони
Репрезентацијата до 16 години почнува со настапите во Букурешт
Нов пораз на младите македонски кошаркари
(ВИДЕО+ФОТО) Вардар прокоцка победа кај БАТЕ во 120 секунди
Штрајк на таксистите во Лондон
Грент Хил во ЛА Клиперс
Олимпискиот факел од утре во Лондон
Дејвид Бекам му ја исполни желбата на болен обожавател
Франк Шлек допингуван и исфрлен од Тур де Франс
Вардар без бело знаме во Борисов
Ибрахимовиќ потпиша за Пари Сен Жермен
Венлок маскота на Игрите во Лондон
Комплетот билети за ЕП во Србија од 13 до 172 евра
Меси, Роналдо и анонимниот Дејвис во трка за најдобар играч во Европа
Американски и австралиски олимпијци се „загубиле“ во Лондон
Добредојде за првите олимпијци
Блатер се сомнева дека СП 2006 било купено

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Грмотевици

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |