Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Хороскоп Забава
Политика
17.06.2012, 17:51

Митингашки викенд на СДСМ во Штип

Потпретседателот на ��ДСМ, Зоран Заев, и кандидатот на опозицијата за штипски градоначалник, Здравко Коцев, вчера, одржаа прес-конференција пред зградата на Стопанска банка во Штип, повикувајќи ги граѓаните на митингот под мотото „Крени глас“, што беше закажан за синоќа и е трет од серијата опозициски протести низ државата.

Заев рече дека сиромаштијата се' повеќе се зголемува, а за овој регион од државата посочи дека е најголем проблем тоа што не се работи на патната инфраструктура.

„Сите знаат чија е вината за пропаѓањето на стопанството, но и сите знаат зошто во Штип нема нови фабрики, нови работни места“, рече Заев.

Коцев истакна дека е време да се стави крај на лошата инфраструктура и на дупките на улиците. (П.Р.)


Статијата е прочитана 789 пати.

Испрати коментарВМРО-ДПМНЕ наполни 22 години
Судовите ги казнуваат новинарите, Стразбур ги ослободува
По дваесетмина конкурираат за едно место во полиција
Груевски во Москва, но нема да го види Путин
Стив се врати на погрешна адреса
Интервју Да се преиспитаат казнените мерки за лекарите
Две лоши економски вести и една добра во најава
Александар Петрески не ги видел ниту Рој ниту Слим!
Индискиот милијардер ја одолжи посетата во Македонија
Обвинителите ќе „возат“ по старо уште две години„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |