Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter

Неделен хороскоп

Овен

Доколку сте напнати мора да се контролирате. Конечно, можете да земете здив, ве очекува период на одморање и олабавување. Проблемот е во тоа што не знаете за која варијанта да се определите. Честата промена на расположението е следена со депресија, иако немате причина за таква состојба, тешко ќе ја поднесете. Со партнерот склучивте примирје, па очекувате мирен период. Доколку сте слободни, ве очекува нова љубов.Бик

Тешко ви е да се помирите со стварноста, која ни оддалеку не ги исполнува вашите очекувања. Доколку сакате да постигнете професионален успех, жртвите се неминовни. На почетокот нема да ви биде лесно, но стрпете се, па ниту успехот нема да изостане. Здравствените проблеми ќе ги совладате доколку навреме им се посветите на нивното санирање. Ве убива монотонија. Нова љубов е на повидок. Уживајте во прегратките на партнерот.Близнаци

Иако сте опкружени со голем број луѓе, преферирате да бидете сами. Мудро влегувате во нови професионални потфати. Сфаќате дека нема што да изгубите. Кој ризикува, тој добива. Бидејќи не умеете на вистински начин да ја трошите енергијата, можни се здравствени проблеми. Нервната напнатост е реакција на недоволната самодоверба. Љубовта не ви е возвратена, но не се разочарувајте.Рак

Импулсивни сте и реагирате во афект. Искрснаа проблеми на професионален план. Доколку се трудите да им помогнете на другите, не заборавајте на себе. Можни се проблеми со црниот дроб и панкреасот, но не е исклучена можноста и за појава на камен во жолчната кеса. Нема ништо поубаво од тоа кога Рак ќе се вљуби. Препуштете им се на партнерот и на уживањето. Пред вас се долги денови.Лав

По многуте проблеми влеговте во мирен период. Можно е, конечно, да добиете унапредување, кое доцни веќе долго време. Ако се земе предвид дека убавите работи пристигнуваат во вистинско време, убаво сте расположени. Бевте загрижени т.е. хипохондрични. Сфаќате дека немате причина за паника, па се чувствувате како нови. Паметниот попушта. Тоа, најверојатно, сте вие, бидејќи на партнерот не можете да се потпрете.Девица

Влеговте во период исполнет со среќа и убави моменти. Од извесната ситуација очекувате многу, затоа и може да се разочарате. Или многу работите или сте без работа. Со соработниците работите не стојат најдобро. Слаба точка на организмот се жлездите со внатрешно лачење. Бидејќи тие се поврзани со вашето расположение, потрудете се да го ублажите проблемот. Не очекувајте премногу од новиот партнер.Терезија

Се чувствувате болно и се' што се случува околу вас го доживувате емотивно. Убаво ви тргна, но ништо од финансиите. Вложувате многу напор за да успеете, ама не ви успева. Доколку се јават стомачни проблеми, одете на лекар. Исхраната сведете ја на разумна мера. Со партнерот се расправате околу парите. Го обвинувате дека многу троши. Сепак, се согласувате на други полиња и имате разбирање еден за друг.Скорпија

За чудо, не ви е лошо, сите околу вас се нервираат, а вие сте ладни. Размислувате како да дадете отказ и да тргнете во акција и да почнете отпочеток. Сметате дека сте неадекватно наградени за својот труд. Чувајте се од промени. Поради опасност од настинки и проблеми со грлото, бидете внимателни со ладните напитоци и сладоледот. Се наоѓате во дилема и стравувате поради нешто. Мора да бидете внимателни и да избегнувате вербални дуели со партнерот.Стрелец

Сакате да се наметнете во нешто за што не сте способни. Некои соработници ќе ве закочат веднаш штом ќе тргнете во акција. Проблемите со здравјето се врзани за неконтролирано внесување храна. Слаба точка на организмот се стомакот и жлездите со внатрешно лачење. Партнерот греши, но го сакате и се' му простувате. Доколку сфативте дека нешто не е в ред со него бидете трпеливи, бидејќи се' ќе дојде на свое место.Јарец

Романтично сте расположени. Бидејќи слободното време го минувате во друштво, убаво се чувствувате. Не сте задоволни од работата со која се занимавате, особено ако таа се сведе на рутина. Имате страв од лекари, бидејќи се плашите дека сериозно сте болни. Но, грешите, сите проблеми доаѓаат од главата. Акутниот проблем е од органска природа, но е безопасен. Со партнерот сте во хармонични односи, бидејќи од него не очекувате ништо посебно.

Водолија

Ситуацијата од вас бара трпеливост. Чувајте се од провокации и импулсивност. Немојте да ги лутите луѓето од кои зависи остварувањето на вашите професионални амбиции. Поради нешто мора да се жртвувате, затоа сте нервозни, а тоа се одразува на здравјето. Не се оптоварувате со љубовта, пребирливи сте затоа и сте осамени. Свртете го вниманието кон себе, но не ги запоставувајте блиските.Риби

Се наоѓате во период кој од вас бара приспособување на околностите. Размислувате за преселба, но влеговте во мирен период. Ќе бидете во ситуација да им помогнете на помалку успешните соработници – се' поради остварувањето на заедничките интереси. Прекумерното внесување храна лошо се одразува на организмот. Можни се проблеми со холестерол или шеќер во крвта. Не реагирајте бурно кога партнерот е во прашање.
#
Статијата е прочитана 1089 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Сите молчат за „Џенерал дајнамикс“
Инвестиции во аут
Maкедонија како маслинарска република
Пат-позиција
Актерството како легално право да останеш дете
Лига Европа
15 години мистерија
Лисици за магарето
Најубавата жена на светот
Албанскиот селектор доби мозочен удар
Дојран го чека возот за Грција
Понуди за плаќање на долгот за струја на рати
„Ние сме еден народ!“ (2)
Галиматијас од солзи, емоции и патетика
Во Србија веќе нема задолжителна војска
Каролина - прва македонска „зајачица“
Почина холивудската легенда Тони Кертис
Овации за македонскиот „Хамлет“ во Колчестер
Музички спин-доктори
Свети Наум добива споменик во Охрид
Магарето и самарот
Заработка од 2,8 милиони долари - нова и-мејл измама
Откриена планета каде што можеби има живот
Купување алкохол пак до 19 часот
Германија плати за Првата светска војна
Ивановски
Грчките превозници ги прекинаа протестите
Бела ноќ“ утре во Скопје


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars