Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter

 

На Скопје утре ќе му се случи „Бела ноќ“

 

Низа културни, забавни, модни и спортски манифестации ќе му се случатѕ на Скопје за време на шестата „Бела ноќ“ што утревечер ќе се одржи.

Во текот на целиот ден предвидени се ликовни изложби, претставување на фотографски проекти, изведби на претстави и музички перформанси, модна ревија, дискоролеријада и хипхопијада, стритбол во Градски парк и одбојка на Градската плажа.

Во Зоолошката градина в сабота ќе настапат многу македонски музички имиња, а за сите посетители влезот ќе биде бесплатен од 7 до 19 часот, додека на скалите во ГТЦ во 23 часот ќе се одржи модна ревија.

Кафулињата и рестораните ќе работат цела ноќ. Во кината „Милениум“ и „Фросина“ од 18 до 6 часот наутро ќе се одржува филмски маратон, а влезот ќе биде слободен.

 


#
Статијата е прочитана 1197 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Сите молчат за „Џенерал дајнамикс“
Инвестиции во аут
Maкедонија како маслинарска република
Пат-позиција
Актерството како легално право да останеш дете
Лига Европа
15 години мистерија
Лисици за магарето
Најубавата жена на светот
Албанскиот селектор доби мозочен удар
Дојран го чека возот за Грција
Понуди за плаќање на долгот за струја на рати
„Ние сме еден народ!“ (2)
Галиматијас од солзи, емоции и патетика
Во Србија веќе нема задолжителна војска
Каролина - прва македонска „зајачица“
Почина холивудската легенда Тони Кертис
Овации за македонскиот „Хамлет“ во Колчестер
Музички спин-доктори
Свети Наум добива споменик во Охрид
Магарето и самарот
Заработка од 2,8 милиони долари - нова и-мејл измама
Неделен хороскоп
Откриена планета каде што можеби има живот
Купување алкохол пак до 19 часот
Германија плати за Првата светска војна
Ивановски
Грчките превозници ги прекинаа протестите


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars