Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
12.04.2012, 19:38
Барање за одземање на имунитетот на Дора БакојаниВрховниот суд на Грција побара одземање на пратеничкиот имунитет на лидерката на Демократска алијанса, поради лажни податоци во даночната изјава, поточно за непријавени еден милион долари

Обвинителството на Врховниот суд на Грција побара одземање на пратеничкиот имунитет на Дора Бакојани, лидер на партијата Демократска алијанса, поради лажни податоци во даночната изјава, поточно за непријавени еден милион долари.

Станува збор за сума од еден милион долари, инвестирани од страна на нејзиниот сопруг Исидорос Кувелос за зделка во странство.

Трансакцијата бил целосно законски извршена, но сумата не била пријавена во даночната изјава на Дора Бакојани во функција на поранешен министер.

Бакојани изјави дека барањето на обвинителството е тенденциозно и дека е резултат на борбат на нејзината партија против незаконското финансиарње на партиите, што засегнува многумина.

- Парите на мојот сопруг се од неговиот бизнис со бродоградежништво и се инвестирани на американска берза, истакна БакојаниСтатијата е прочитана 1168 пати.

Испрати коментарРеакции: Брза акција ќе ги смири тензиите
Македонија во шок
Признание од САД за учество на Македонија во мировните мисии
Самарас - Или чиста победа или нови избори
Жител од Црешево меѓу жртвите во синоќешното убиство кај Смилково
(ВИДЕО) Србин се заканува дека ќе ја минира холандската брана
Околу 800 новинари ќе известуваат за судскиот процес против Брејвик
Променливо време со повремен дожд
Министерот Попоски на безбедносен форум во Словачка
Неуспешен обид на Северна Кореја да лансира ракета
Велики петок - ден на жалост во христијанскиот свет
Петкратно убиство кај селото Смилковци
Се самоуби 73 годишен маж во Капиштец
Од утре променливо време со врнежи од дожд и грмежи
СДСМ смета дека стопанството е пред целосен колапс
Папуљас до Иванов - Грција сака фер решение за името
Владиниот тим се враќа од Русија со нова инвестиција
Пешевски - Владата ќе процени кога да интервенира во цената на бензините
Расмусен - Повлекувањето од Авганистан постепено до 2014
Скандалозно - Димова против ИПА фондовите во Македонија
Во Сирија стапи во сила прекин на огнот
Потпишана Спогодбата за соработка меѓу царините на Македонија и Азербејџан
Во Белград пронајдена украдената слика на Пол Сезан
Мексико и САД ги потресоа земјотреси
Акцијата „Детонатор“ ја здрма и Струга
Парламентарните избори во Грција ќе се одржат на 6 мај
Велигденски сообраќаен режимHari, 13.04.2012 08:19:43
Dora treba da bide nagradena od Grcija bidejki ja dobi bitkata so FYROM i kilaviot Antonio i uspea cel svet da go promeni mislenjeto deka Makedonija treba da go smeni imeto.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |