Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
12.04.2012, 10:45
Јувентус се врати на челната позиција во Серија АПобедоносниот гол против Лацио (2:1) го постигна ветеранот Алесандро Дел Пјеро во 82.минута

Екипата на Јувентус по триумфот од 2:1 остварен синоќа на домашен терен против Лацио во дербито на 32.коло се врати на првата позиција на табелата во Серија А.

„Старата дама“ поведе со голот на Симоне Пепе во 30.минута, а Лацио изедначи преку Стефано Маури во 45.минута. Победоносниот гол го постигна Алесандро Дел Пјеро во 82.минута.

На другите натпревари од 32.коло беа постигнати следниве резултати: Киево – Милан 0:1, Наполи– Аталанта 1:3 (Горан Пандев доби црвен картон во 70.минута), Џенова – Чезена 1:1, Катанија – Лече 1:2, Парма – Новара 2:0, Фиорентина – Парма 0:0, Интер – Сиена 2:1 и Рома – Удинезе 3:1.

Вечерва се игра последниот дуел од оваа коло Болоња – Сиена.

Табела: Јувентус 68 бодови, Милан 67, Лацио 54, Удинезе 51, Рома 50, Наполи 48, Интер 48 итн.


Статијата е прочитана 318 пати.

Испрати коментарШумахер најбрз на вториот слободен тренинг во Кина
Вилјареал се поблиску до опстанок во Примера
Клупата на Чикаго пресилна за Мајами
Металург со нови договори за седум ракометари
Виган донесе неизвесност во Премиер лигата
Борусија Дортмунд на чекор до одбрана на титулата
Реал Мадрид убедлив против градскиот ривал Атлетико
Звонко Шундовски останува селектор
Втора победа на Бостон над Мајами за 10 дена
Македонија повторно во топ 100
Гвардиола му ја посвети победата на Абидал
Атлетико мисли само на победа против Реал
Одом и Далас ја прекинаа соработката
Надал и Ѓоковиќ ќе играат на „Сантјаго Бернабеу“
Финалето на Купот на 2 мај во Штип
Заврши сезоната за „Филип Втори“Pitt, 13.04.2012 00:58:02
Напред Јувееееее

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |