Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
11.04.2012, 14:35

Караванот на „Среќни вести“ продолжуваПо Скопје и Куманово, караванот на играта на среќа „Среќни вести“ вчера беше во Тетово

Тетовци се дружеа со луѓето од „Среќните вести“ и се запознаа со играта на среќа која ја организира Државната лотарија во соработка со дневните весници Вест, Утрински весник и Дневник, а многумина и си ја испробаа среќата.

На 28-ми месецов караванот, заедно со Игор Џамбазов и со Натали, продолжува во Битола, а по него и во другите градови во Македонија.
Статијата е прочитана 401 пати.

Испрати коментарМлади ликовни уметници од Битола наградени во Франција
Премиера на краткиот анимиран филм „Народен фронт 12“
Викторија Абрил гостинка на Скопскиот филмски фестивал
Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез
Филхармонија ги носи звуците на Виетнам
Промовирана „Голем Град Преспа I“
Самоубиство на германска манекенка поради интернет-омраза
Роберт Саздов на кормилото на „Макфест“
Американците „Филаданко“ го затвораат „Танц-фест“
„800 револуции во минута“, изложба на „Кооперација“
Промоција на „Голем Град Преспа I“ во МАНУ
Портрет од Кејт - роденденски подарок за принцот
Нема бикини за жени со големи гради„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |