Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
12.04.2012, 12:01
Во Сирија стапи во сила прекин на огнотДолгоочекуваниот прекин на огнот утрово стапи во сила на цела територија на Сирија. Во согласност со планот на специјалниот пратеник на Обединетите нации и на Арапската лига, Кофи Анан сириската армија и бунтовниците треба да го прекинат насилството.

- Досега нема информации за инциденти на фронтовите во Сирија, но не знам што би можело да се случи подоцна, изјави шефот на Сирискиот центар за мониторинг на човековите права, со седиште во Лондон, Рами абдел Рахман.

Сириската Влада ги извести ОН дека ќе го почитува прекинот на огнот, но оти ќе го зачува правото да одговори на секој напад на бунтовниците.


Статијата е прочитана 182 пати.

Испрати коментарРеакции: Брза акција ќе ги смири тензиите
Македонија во шок
Признание од САД за учество на Македонија во мировните мисии
Самарас - Или чиста победа или нови избори
Жител од Црешево меѓу жртвите во синоќешното убиство кај Смилково
(ВИДЕО) Србин се заканува дека ќе ја минира холандската брана
Околу 800 новинари ќе известуваат за судскиот процес против Брејвик
Променливо време со повремен дожд
Министерот Попоски на безбедносен форум во Словачка
Неуспешен обид на Северна Кореја да лансира ракета
Велики петок - ден на жалост во христијанскиот свет
Петкратно убиство кај селото Смилковци
Се самоуби 73 годишен маж во Капиштец
Барање за одземање на имунитетот на Дора Бакојани
Од утре променливо време со врнежи од дожд и грмежи
СДСМ смета дека стопанството е пред целосен колапс
Папуљас до Иванов - Грција сака фер решение за името
Владиниот тим се враќа од Русија со нова инвестиција
Пешевски - Владата ќе процени кога да интервенира во цената на бензините
Расмусен - Повлекувањето од Авганистан постепено до 2014
Скандалозно - Димова против ИПА фондовите во Македонија
Потпишана Спогодбата за соработка меѓу царините на Македонија и Азербејџан
Во Белград пронајдена украдената слика на Пол Сезан
Мексико и САД ги потресоа земјотреси
Акцијата „Детонатор“ ја здрма и Струга
Парламентарните избори во Грција ќе се одржат на 6 мај
Велигденски сообраќаен режимRamkov Dogovor za Sirija?, 12.04.2012 19:31:34
Koj e sleden vo sindzirot za ramkovni dogovori? Dali e toa Grcija? Sega, koga e poveke od jasnodeka tn. megjunarodna zaednica stana klub na tesko vooruzeni nasilnici...ramkovi dogovori ke ima za sekoj agol na Svetot! Makedonskiot eksperiment im bese uspesen, sega nasite ke bidat nadvoresni konsultanti i sovetnici na Sirija i na niv slicnite destinacii! Ete ti rabota za partiskite kadri koi od blisku bile involvirani vo krizata!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |